banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsun'da 119 bin kişi işe yerleşti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İŞKUR verilerine baktığımız zaman da son 17 yılda Samsun’da 119 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdiğini görüyoruz" dedi.

SAMSUN HABER 22.03.2019, 13:33
Samsun'da 119 bin kişi işe yerleşti
banner1343

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun Valiliğinde düzenlenen Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Yeni açıklanan teşvik paketinin detaylarını paylaşmak üzere Samsun'a gelen Bakan Selçuk, basına kapalı düzenlenen toplantının ardından açıklama yaptı.

"ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM"

İzmir'de yaşanan kazayla ilgili üzüntüsünü ifade eden Bakan Selçuk, "Dün Down Sendromlular Günü’ydü. Toplantımız sırasında üzücü bir haber aldık. İzmir’in Çiğli ilçesinde down sendromlu çocuklarımızı ve ailelerini taşıyan minibüsün devrildiğini ve 28 yaralımızın olduğunun haberini aldık. Yavrularımıza ve ailelerimize acil şifalar diliyoruz. İzmir İl Müdürlüğümüz ve ekiplerimiz tedavileri için sahadalar. Tedavileri için gereken yakın alakayı gösteriyorlar. Biz de durumu takip ediyoruz. İnşallah yavrularımız ve ailelerine en yakın zamanda acil şifalar diliyoruz. Toplantımız esnasında böyle bir acı haber de gerçekleşti” dedi. 

Samsun'da yapılan sosyal yardımlar hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, "Samsun’da bakanlığımızın alanlarına dair bir toplantı yaptık. Samsun bizim için yatırım, kalkınma ve üretim alanında çok önemli bir şehir. Ekonomi, ticaret ve tarımda da önde olmasını, daha da öne çıkmasını istediğimiz illerden bir tanesi. O anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2002 yılından bu yana ilimizde yapılan toplam 29 milyar liralık yatırımla Samsun ili yeni bir çehre kazandı. Yatırımları daha da arttıracağız. Yine 2002’den bu yana toplam 2,8 milyar liralık sosyal yardımı vatandaşlarımıza ilettik. Bunların yarım milyar lirası da 2018 yılında gerçekleşti. Şu anda ilimizde 6 sosyal hizmet merkezimiz bulunmakta. 2019 yılı içerisinde 2 tane daha sosyal hizmet merkezimizi tamamlayıp, vatandaşların hizmetine kavuşturacağız” diye konuştu. 

17 yılda Samsun'da 119 bin kişinin İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirildiğini aktaran Bakan Selçuk, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlattığımız, ‘İstihdam Seferberliği 2019’un Samsun buluşmasını gerçekleştireceğiz. İşverenlerimiz, Cumhurbaşkanımıza 2019 yılı için 2,5 milyon istihdam sözü verdi. İnşallah Samsun’da bu istihdam sözünü tutan ve öncü olan illerden birisi olacak. İŞKUR verilerine baktığımız zaman da son 17 yılda Samsun’da 119 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdiğini görüyoruz. Ocak-şubat aylarındaki işe yerleştirme oranlarına baktığımız zaman da 2018 yılına kıyasla yüzde 10’u aşkın bir artış mevcut. Öğleden sonraki toplantımızda da Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla yeni açıkladığımız teşvik paketinin detaylarını paylaşacağız.” şeklinde ifade etti.

Bakan Selçuk’un Samsun ziyaretine ayrıca Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve bakanlığa bağlı kurumların yetkilileri katıldı. 

Yorumlar (4)
vatandaş 7 ay önce
Bakan hanım bugün cuma hutbesinde hoca:"Şu namaz kılanların vay haline!Onlar namazlarından gafildirler.Onlar gösteriş yaparlar."dedi.Biz gafil miyiz ki işkurun işe soktuklarının bilmem kaçının 6-8 ay çalıştırılıp işsiz kaldıklarını bilmiyor muyuz sandın, verdiğiniz rakamda sadece işe yerleştirilenlerin sayısı olup çıkanların olmadığını anlamıyor muyuz sandın.Allah'tan kork bizden utan, başka birşey demiyorum sana.Umarım yorumum yayınlanır.
Kurti 7 ay önce
Birileri bakana söylesin İş Kur bulduğu işler 3 - 6 - 12 aylık geçici işler sonra zamanı dolduran vatandaşı işten çıkartıyorlar. Sonra kağıt üstünde 119 bin kişiye iş bulduk diyorlar. Hep yalan dolan...
Ali 7 ay önce
Iskura gidince iskurdaki personel isi siz bulup bize haber verin biz yonlendircez diyo nerde ise yerlesme kardesim atama bekliyo 4senedir madem atamicaksiniz ne diye bolumu acik tutuyonuz evde otursunlsr diyemi torpillilerden bize sira gelmiyo
Mehmet Türkmen 7 ay önce
Böyle bir rakam inandırıcı değil. 119 bin kişinin bugün kaç kişisi aktif olarak çalışıyorsa rakam odur. Bizi kandırmayın. İşe girmek ayrı, çalışmak ayrı. Yani 17 yılda işe giren kişi sayısı bu ama aktif olarak çalışan sayısı şu diyemezsiniz işinize gelmez.
20°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58