banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Samsun Canlı Haber'e konuştular

banner1357

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  memleketi bölmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde meydanı dolduran vatandaşlardan gerekli mesajın verildiğini söyledi

SAMSUN HABER 17.07.2019, 10:02 17.07.2019, 10:04
890
Samsun Canlı Haber'e konuştular
banner1353
banner1375

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri sırasında Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına  özel açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak meydanları dolduran binlerce Samsunluya teşekkür etti.

MÜCADELE SÜRÜYOR
Samsunlulara, milli birliğe  sahip çıktıkları için teşekkür eden Vali Osman Kaymak,  "Vatandaşlarımızın ve bizim bir daha böyle bir kalkışma ile karşılaşmamız için uyanık olmamız lazım. Samsunlulara, Cumhuriyet Meydanı’nı doldurduğu için teşekkür ediyorum. Samsun'da 100 yıl önce başlatılan milli mücadele halen devam ediyor. Bu güzel memleketi bölmek isteyenlere karşı milletimizin bir ve beraber olması lazım.  Samsunlular şehitlerine olan minnetlerini ifade ettiler. Allah,  ülkemizdeki birlik ve beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu.

MESAJ VERİLDİ 
15 Temmuz hikayesinin hala yazılmaya devam ettiğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, " 3 yıl önce bugün 15 Temmuz gecesi bu saatlerde haberi almıştık ve Cumhuriyet Meydanı’na akın etmiştik. Aynı ruhun, inancın, heyecanın ve  vatan aşkının bugün burada devam ediyor olduğunu görmek gurur verici. 15 Temmuz gecesi Allah'a şükretmiştim 'İyi ki bu vatanın evladıyım' diye. Bundan 50 yıl sonra  15 Temmuz gecesi bir çocuk annesine sorduğunda, 'Anne, biz bu gece neden uyumuyoruz’' dediğinde, annesinin ona verdiği cevap 15 Temmuz gecesinin hikayesi olacak. Bu hikaye bana göre hala yazılmaya devam ediyor. Bugün de Samsun’da tek vücut, tek ruh ve tek yürek aynı mesajı Türkiye’ye verdi" dedi.

SAHİP ÇIKILDI
15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı durum dünya milletler tarihinde çok rastlanan bir durum olmadığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, "Vatandaşlarımız, vatanperver askerlerimiz ve emniyet güçlerimiz kararlılığıyla birlikte ülkemizin bayrağına, toprağına, memleketine, devletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkma refleksini bir kere daha ortaya koydu. 251 vatandaşımızın şehadeti ilelebet bu medeniyeti başı dik, özgür, hür, namusuyla, şerefiyle dünya insanlığına örnek olacak bir ülke olma noktasında bize güç verdi. Ben o yüzden şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı. 

BU MİLLETİN KANI ASİLDİR
Dünyada hiçbir örneği olmayan bir milletin olduğumuzu söyleyen MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise şöyle konuştu: "Milletimizin meydanları doldurması en büyük mesajdır. Herkes davasına ve ülkesine sahip çıkıyor. Yüce Türk Milleti'nin en önemli özelliği ülkesine, bayrağına, vatanına, namusuna kastedenlerin yakasına yapışmasıdır. Öyle olmasaydı milletimiz esir yaşardı. Onun için ben bu milleti kutluyorum. Bu milletin kanı, o asil kandır. Onun için herkes meydanlarda. "

Merve İLHAN, Yasin KÖSE

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09