banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun Büyükşehir Meclisi tartışıyor!

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı 8. birleşiminin 1. oturumu, Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti. Çakır, “Gündem maddelerinin kısa sürede tartışıldığı söyleniyor. Bunun aksine gündem maddelerimiz komisyonda uzun uzun tartışılıyor. Bu nedenle meclis üyelerinin verilen emeğe saygı göstermesi gerekiyor” dedi.

SAMSUN HABER 15.04.2016, 17:04 16.04.2016, 09:36
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 8. birleşiminin 1. oturumunda gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Meclisteki gündem maddelerinden 1 gündem maddesi oy çokluğuyla, diğer 48 gündem maddesi de oy birliği ile kabul edilirken, Balık Hali'ndeki alım-satım işlemleri, teminat ve ücretler konulu gündem maddesi ise 9 Mayıs Pazartesi günü yapılacak olan toplantıya bırakıldı.'BAZILARI YARIM SAAT TARTIŞILIYOR'

Oylamaların ardından Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, 'maddelerin kısa süreli tartışıldığına dair' eleştirileri yanıtlatı. Çakır, "Gündem maddeleri komisyonda uzun uzun tartışılıyor. Bazı gündem maddelerimiz belki bir kaç dakikada geçiyor ama bazılarını tartışmak da en az yarım saat sürüyor. Burada meclisin bu ayın son günü çalışma gündeminde komisyon raporlarını oyluyoruz. Komisyon çalışmalarında belediye başkanlarımız hariç diğer meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamı bu komisyonlarda varlar. Meclisimizin ilk gününde gündem maddelerimizi komisyonlara havale ediyoruz. Komisyon toplantılarımızı da Büyükşehir Belediyesi’nin merkez binasında yapıyoruz. Bu komisyonda gündem maddelerimiz enine boyuna tartışılıyor ve o şekli ile komisyon raporu yazılıyor. Bu günkü meclisimiz de komisyon raporlarımızın kabulü veya reddi anlamında oylama olduğu için belki kısa sürüyor gibi gelebilir ama bunun arka planında bir emek var. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın emeğine herkesin saygı göstermesi gerekiyor" dedi.

CHP'li MUSTAFA TÜFEK’TEN DESTEK

Yazılı medyada meclis ile ilgili çıkan haberleri eleştiren CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek ise, “Basın organının birinde ‘42 tane gündem maddesi 35 dakikada geçer mi? Bu ne biçim meclis üyeleri’ diye bir eleştiri olmuştu. Yine bir başka basın organında ‘komisyon’ ismi değiştirilip, ‘komikyon’ diye yazdılar. Çakır’ın söylemlerini destekliyorum. Böyle bir açıklama yaptığınız için teşekkür ederim” dedi.

Haber: Onur EROL 

Yorumlar (0)