banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

Samsun Büyükşehir Meclisi'nde 'yıkım' isyanı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyonu'na gelen vatandaş, "Evim yıkılıyor, bari haziran ayına kadar erteleyin" diye bağırdı.

SAMSUN HABER 12.01.2017, 17:08 12.01.2017, 17:26
3769

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin ocak ayı komisyon toplantısına bir vatandaşın, "Evim yıkılıyor. Hazirana kadar erteleyin" isyanı damga vurdu.

'HAZİRAN AYINA KADAR MÜSAADE EDİN'
Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda komisyonun devam ettiği sırada, 19 Mayıs İlçesi'nden gelen ve Kızılırmak Deltası üzerinde evi bulunan bir vatandaş, "Evim ayın 19'unda yıkılacak. Ben yaşlı ve eşim yaşlıyız, karda kışta evimi taşıyamıyorum. Belediyenin en yüksek mevkisi burası olduğundan buraya geldim. Sizlere rica ediyorum. Haziran ayına kadar yıkım kararını ertelemenizi talep ediyorum. Bunun için ne yapmak gerekir" dedi.

'HUKUKEN YIKMAK ZORUNDAYIZ'
Meclis Başkanvekili Turan Çakır ise vatandaşın isyanına şu şekilde cevap verdi:

"Bugüne kadar orada yapmış olduğumuz bütün işler karşılıklı olarak bu noktaya geldi. Bizim hedefimiz 1 yıl önce orayı yıkım noktasına getirmekti. Ama getiremedik. Hukuk bazı eksik noktalar nedeniyle bunu erteledi. Bugün geldiğimiz nokta da hukuktan güç alarak, bu noktaya geldik. Biz hukuk çerçevesinde kalarak yıkım kararı 10 gün sonraysa eğer o gün yıkmak durumunda kalacağız. Şimdiden tedbirinizi almanızı rica ediyorum. 10 gün sonra gelindiğinde sizin istediğiniz anlamda erteleme yapmayacağız. Yıkım günbü geldiğinde malesef yıkmak durumundayız. Hazırlıklı olun ve tedbirinizi alın."

TURAN ÇAKIR'A TEPKİ: GELİN BAŞIMIZA YIKIN!
Meclis Başkanvekili Çakır'ın cevabı sonrasında büyük üzüntü duyan vatandaş, "Zaten sizin cevaplarınız hep olumsuz. Sizlerden süre istiyorum. Kendim yıkacağım diyorum ama siz olumsuz konusuyorsunuz. 75  yasındayım gelip de siz hazırlıklı olun. Ne yapayım o zaman? Artık gelip evi başımıza yıkın. Belediyenin görevi yıkmaksa gelin yıkın" diyerek salondan ayrıldı. - samsun haber

Haber: Ali BİROL

Yorumlar (0)