banner1365

banner1345

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde önemli açıklamalar

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınma noktasındaki çalışmalarının yeni dönemde de devam edeceğini belirterek, "Özellikle Çakmak Barajı etrafındaki çiftçilerimizi destekleyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü orası tüm Samsun'un içme suyunu ilgilendiren havzayı barındıran bir yer" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER 10.05.2019, 19:45 10.05.2019, 19:59
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde önemli açıklamalar
banner1353

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınma noktasındaki çalışmalarının yeni dönemde de devam edeceğini vurgulayarak, "Özellikle Çakmak Barajı etrafındaki çiftçilerimizi destekleyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü orası tüm Samsun'un içme suyunu ilgilendiren havzayı barındıran bir yer" ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı Komisyon Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Komisyon Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 

"ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR"

Gündem maddelerine geçilmeden önce gündem söz alan açılışında CHP'li Meclis Üyesi Atilla Tekcan'ın, kırsal kalkınma konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin düşük performans sergilediğini öne sürdüğü öğrenilirken, Tekcan'a cevap veren Meclis Başkanvekili Soğuk, özellikle Çakmak Barajı havzasında bulunan fındık üreticilerinin içme suyu zararını asgariye düşürme açısından Büyükşehir Belediyesi Kısal Kalkınma Daire Başkanlığı'nın da öncülüğünde gübre desteğiyle ilgili o bölgede tarım yapan çiftçilere katkı sağlamaya devam ettiklerini söyleyerek, "İlgili daire başkanlığımızla hangi aşamada olduğumuzu görüştükten sonra daha sağlıklı bir bilgi verebiliriz diye düşünüyorum. Ama Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınma noktasındaki çalışmalarımızı yeni dönemde de sürdüreceğimizi söylemek istiyorum. Seçimden yeni çıktık. Başkanımızın çalışmaları devam ediyor. Özellikle Çakmak Barajı etrafındaki çiftçilerimizi destekleyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü orası tüm Samsun'un içme suyunu ilgilendiren havzayı barındıran bir yer" dedi.

MECLİSE HAVALE EDİLDİ

Soğuk'un açıklamasının ardından 27 gündem maddesi 2'si oy çokluğuyla olmak üzere meclis üyelerince komisyondan geçirilerek karara bağlanması için meclise havale edildi. 

Yorumlar (1)
İtfaiye adayı 6 ay önce
Yetersiz itfaiye personeli sonucu itfaiye ekiplerinin yangınlara 3 er kişi 4 er kişi gidip zor şartlar altında müdahale ettiklerini ve yeni itfaiye personeli gerekliliğini de konuşulsaydı keşke biz sivil savunma ve İtfaiyecilik bölümü önlisans mezunlarınada umut olurdu Bi nebze güzel samsunumuz için.
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 12:24
İkindi 15:22
Akşam 17:52
Yatsı 19:12