banner1571

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

Samsun Barosu Başkanı Gürbüz: Adli yıl açılışına katılacağım

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, “TBB yönetimini yalnız bırakmamak adına 2 Eylül günü Ankara’da Yargıtay 1. Başkanı’nın davetine icabet etmemin uygun olacağını düşünüyorum” dedi. 

SAMSUN HABER 19.08.2019, 17:28
146
Samsun Barosu Başkanı Gürbüz: Adli yıl açılışına katılacağım

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz yaptığı açıklamada, Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde Samsun Barosu Başkanı sıfatıyla baro mensubu meslektaşları adına emek ve katkı verdiğini söyledi

Strateji Belgesi’nin açıklanmasından sonra da hayata geçirilmesiyle ilgili gayretlerde bulunduğunu ve bulunmaya da devam etiğini ifade eden Gürbüz, “Bu kapsamda sürecin takibi adına mesleğimiz, meslektaşlarımızın problemlerinin en üst düzeyde dile getirilmesi adına, bu niyet ve amaçla orada bulunacaklarını düşündüğüm TBB yönetimini yalnız bırakmamak adına 2 Eylül günü Ankara’da Yargıtay 1. Başkanı’nın davetine icabet etmemin uygun olacağını düşünüyorum. Sadece eleştirerek, çözüm önermeyerek, diyalog kapılarını sıkı sıkıya kapatarak problemlerimizin çözümü mümkün değildir. Bu anlayış, sorunlarımızın sümen altı edilmesi, çöplerin halı altına süpürülmesi ve çözümlerin hep ötelenmesi, ertelenmesinden başka bir sonuç doğurmamıştır, doğurmayacaktır” diye konuştu. 

Yorumlar (0)