banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun Atakum, turizmle parlıyor!

banner1357

Samsun'da, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi haline gelecek. Bu yöndeki yatırımlarımız sürüyor" dedi

SAMSUN HABER 04.05.2018, 14:41
Samsun Atakum, turizmle parlıyor!
banner1353

Denizi ve doğal güzellikleriyle Atakum’un turizm potansiyelini artırmak ve deniz ile doğa turizminin vazgeçilmez bir durağı haline getirmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, hayata geçirdiğimiz turizm yatırımlarıyla, Karadeniz’in önemli turizm kentleri arasındaki yerini aldı” dedi.

SEYİR VE YAYLA KONAKLAMA TESİSLERİ
Atakum Belediyesi olarak ilçede birçok turizm yatırımı gerçekleştirdiklerini ifade eden İshak Taşçı, “Atakum, yeşil ile mavinin buluştuğu, ender doğal güzellikleri içerisinde barındıran bir ilçe. İlçemizi ülke turizmine kazandırmak, yerli ve yabancı turizmi canlandırmak üzere hayata geçirdiğimiz projelerle, Atakum önemli bir turizm merkezi haline geldi. Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Seyir Tesisi, Yayla Konaklama Tesisleri, Osmanlı Hamamları, Akarsu Rekreasyon projeleri, Yörekent Projeleri, Aqua Park, Yalı kafe gibi önemli turizm yatırımlarıyla, Samsun’un önemli turizm duraklarını ilçemize kazandırdık. Şuanda planlama aşamasında olan birçok projemiz için de gün sayıyoruz. Bu projelerimizi de tamamladığımızda Atakum, önemli bir turizm merkezi haline gelecek” diye konuştu.

4 YILDA 50 BİN KİŞİLİK ARTIŞ
Atakum'un son birkaç yıldır Karadeniz Bölgesi'nin en çok göç alan kenti olma rekorunu elinde bulundurduğunu söyleyen Taşçı, "4 yıl önce göreve geldiğimizde 149 bin civarında olan Atakum nüfusu, 50 bin kişilik nüfus artışıyla yaklaşık 200 bin oldu. Atakum, herkesin yaşamak istediği modern bir şehir haline geldi. Hayata geçirdiğimiz sosyal, sportif, turizm, ekonomi ve istihdam odaklı projelerle her geçen gün daha da yaşanılabilir bir kent haline getirdiğimiz Atakum’u her alanda öncü projelerle geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:09
Güneş 07:41
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39