Samsun AK Parti'de temayül: Manipüle ediyorlar!

Samsun Haber: AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Teşkilat Temayül Yoklaması” ile ilgili kamuoyunu yanıltmaya yönelik yanlı, taraflı ve yanlış bilgilere asla itibar edilmemesi gerektiğini söyledi

Samsun AK Parti'de temayül: Manipüle ediyorlar!

Samsun Haber - Muharrem Göksel, 11 Ocak’ta AK Parti Samsun İl Başkanlığında gerçekleştirilen 'Teşkilat Temayül Yoklaması' ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sürecin gelişimi hakkında bilgi veren Göksel, “Kamuoyunun malumu olduğu üzere; 11 Ocak 2018 Perşembe günü; AK Parti Samsun İl Başkanlığında bir 'Teşkilat Temayül Yoklaması' yapılmıştır. Temayül Yoklamamız; AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Hacı Turan başkanlığında ve İl Koordinatörümüz Sayın Cumhur Ünal ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Karadeniz Bölge Uzmanı Sayın Hasan Kantaroğlu kontrolünde ve gözetiminde gerçekleşmiştir" dedi. 

GÜRÜLTÜSÜZ, PATIRTISIZ TAMAMLANDI!
Temayül sırasında tartışmaları çıktığı yönündeki iddialarıda yalanlayan Göksel, "Yoklaması sonrası AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Hacı Turan, Samsun'dan ayrılmış; Çorum'da bir toplantıya katıldıktan sonra Tokat İl Kongresi hazırlıkları için Tokat'a hareket edeceğini bildirmiş ve Pazartesi gününe kadar da Tokat'ta kalacağını beyan etmiştir. Diğer iki misafirimiz ise kapalı haldeki zarfları Genel Merkeze ulaştırmak amacıyla Ankara'ya hareket etmişlerdir. Teşkilat Temayül Yoklamamız bu şekilde; AK Parti ciddiyetine ve saygınlığına yakışır şekilde; gürültüsüz, patırtısız, problemsiz bir şekilde tamamlanmıştır” dedi. 

ZARFLARIN SAMSUN'DA AÇILMASI İMKANSIZ
Açıklamasında sürecin sonrasına değinen Göksel şunları söyledi: “Genel Merkez ile yapılan görüşmeler neticesinde; Genel Merkezden gelen görevlilere teslim edilen kapalı zarf içerisindeki formların Ankara'ya ulaştırıldığı anlaşılmıştır. Zarflar halen kapalıdır ve herhangi bir tasnifin ve sayımın yapılmış olması da söz konusu değildir. Zarfların Samsun'da açılması ve sonuçların öğrenilmesi ise imkânsızdır. Buna ne bizim ne de Genel Merkez adına Samsun'da bulunan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Hacı Turan ve diğer misafirlerimizin izin vermeyeceği aşikârdır.”

'MANİPÜLE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR'
Muharrem Göksel, sürecin sonuçlarıyla ilgili şunları aktardı: 

“Her temayül yoklaması sonrası olduğu gibi bu temayül yoklaması sonrasında da; sonuçların ne olduğu ve/veya kime ne kadar oy verildiğine ilişkin bazı merak uyandıran sorular Samsun kamuoyunda sorulmaya başlanmıştır. Aslında masumane yaklaşımlarla oluşabilen merak ve sonuçları öğrenmek için insani çerçevede gerçekleştirilen gayretler anlaşılabilir. Ancak bu merakı fırsat bilen ve AK Parti Samsun İl Başkanlığı Kongre sürecini en baştan manipüle etmeyi amaç edinen bazı çevrelerin akıl almaz stratejilerinin yine devreye girdiğini üzülerek müşahede etmekteyiz. Sürecin sonuçlarına ilişkin olarak bilinmesi gereken ilk şey; kimin lehine olumlu ya da kimin lehine olumsuz olduğunun hiçbir önemi olmadan temayül sonuçlarına ilişkin ortaya atılan/atılacak tüm iddiaların gerçek dışı olduğudur. Yoklamada adı geçen bazı isimleri alt alta yazarak ve karşılarına bazı rakamlar koyarak ve bu ahlaksız manipülasyonu süreci yönetmekle sorumlu insanlara dayandırarak 'sonuçlar bunlar!' demek aşağılık bir girişimdir. Bu durum; her şeyden önce, teşkilat mensuplarının kanaatlerini alarak Genel Merkeze iletmekle görevli arkadaşlarımıza karşı yapılmış bir saygısızlıktır. AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak bu ahlaksız girişimin sorumlularının ortaya çıkarılmasına yönelik her türlü çabayı göstereceğimizin ve sonuç alır almaz bu kişi ya da kişileri Samsun kamuoyuyla paylaşacağımızın bilinmesini isteriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826