banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'a ‘Şarj İstasyonu’ müjdesi - Samsun Haber

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehrin belirli noktalarına ‘Engelli Araç Şarj İstasyonu’ yapacaklarının müjdesini verdi.

SAMSUN HABER 03.12.2019, 17:10
Samsun'a ‘Şarj İstasyonu’ müjdesi - Samsun Haber
banner1353
banner1375

3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehrin belirli noktalarına ‘Engelli Araç Şarj İstasyonu’ yapacaklarının müjdesini verdi. Herkesin engelli adayı olduğuna dikkat çeken Demir, ‘Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışacağız’ dedi. 

FARKLI ŞEKİLDE İMTİHAN EDİLİYORUZ
Engellilerin, her gün hatırlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Demir, "Engelli' diye tabir ediliyor ama en iyi tabir biz kardeşiz. Herkesin yaşama biçimi yaratılış itibariyle farklı. Yaratan hepimizi bu dünyada farklı şekillerde imtihan ediyor. Dünya, göz açıp kapayıncaya kadar gelip geçiyor. Hepimizin birbirimize karşı sorumlukları var. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü; özel kardeşlerimizin hatırlanması, onların dünyadan, ailelerinden, komşularından, toplumdan bütün hayatı boyunca kendi hakkı olan hayatı yaşantıyı onlara sunmak için ilave bir fırsat" diye konuştu.

ÇEŞİTLİ NOKTALARA ŞARJ İSTASYONU
Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve farkındalık oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Demir, "Engelli bir vatandaşımız, elektrikli araçların şarj istasyonları için bizden talepte bulundu. Hemen notunu aldık ve çalışmayı başlattık. Samsun’da Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezimize, Samsunspor tramvay durağına, kız meslek lisesi durağına, Anneler Parkı’na, Bulvar AVM meydanına, Cumhuriyet Meydanı’na, Gençlik Parkı’na, Batı Park ve Amazon Köyü’ne, Atakum Emek Park’a, Atakum Sanat Merkezi'ne ve Çobanlı İskelesi’ne şarj istasyonu kuruyoruz. Eski Ruh ve Sinir Hatalıkları Hastanesi’nin olduğu alanda güzel bir yerimiz var. Oraya kadınlar ve çocuklar için bir proje hazırlıyoruz" diye konuştu.

ÖRNEK KENT OLMA YOLUNDAYIZ
Bütün projelerinin 7’den 70’e herkesin kolayca kullanabileceği şekilde olmasına özen gösterdiklerini belirten Başkan Demir, "Sarıgazel Tabiat Parkı’nın bulunduğu yerde, bin 700 dönümlük alan için bir projemiz var. Türkiye’nin en iyi, 7’den 70’e herkesin yaşam merkezi olacak. Gezi, kültür, sanat, hayvanat bahçesi ve birçok alan bulunacak. Hayvanların doğadan, insanların tüp geçitlerde izlediği bir proje kazandıracağız. Engelli kardeşlerimizin kolaylıklar gelip barınabileceği alanlar da olacak. 1 milyon 350 bin insanımızın her yaptığımız yatırımı kolayca kullanabildiği ve ulaşabildiği yatımlar inşa edeceğiz. Samsun’u Türkiye’ye örnek bir kent haline adım adım taşıyacağız” dedi.

Yorumlar (1)
GERÇEK SAMSUNLU 3 ay önce
AY ÇOK BÜYÜK BİR SÜPRIZ OLDU ÖNCE SAMSUNDA İŞSİZ KALMIYACAK SÖZÜNÜN ARKASINDA DURSUN BİDE HAYIRDIR SAMSUNUN SU SIKINTISIMI VAR EKREMLE YARISIYOSUN ZAM YAPIYOSUN KURUS KURUS !! SANA BUNDAN SONRA OY YOK
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:11
Öğle 12:53
İkindi 15:54
Akşam 18:25
Yatsı 19:45