Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'a incelemeye geldiler

Portekiz'in 2'nci büyük şehri olan Porto'nun metro yöneticileri, Samsun'a tramvayları incelemeye geldi.

Samsun'a incelemeye geldiler
banner1311

Portekiz'in 2'nci büyük şehri Porto'nun Metro Operasyon Müdürü Pedro Mota Pereira ile Porto Metrosu Operasyon Direktörü Nuno Aleluia, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ)'ı ziyaret etti.

Genel Müdür Yardımcısı Ziya Kalafat yaptığı açıklamada "Konuklarımız, raylı sistem hattında kullandığımız Çin menşeili CRRC marka hafif raylı sistem araçlarımızı inceledi. Bakım ve onarım ekiplerimiz konuklarımıza özellikle araçların işletim ve bakım performansları hakkında detaylı bilgi sundu" dedi.

Portekizli metro yöneticilerinin ayrıca Bursa'da üretilen yerli tramvay Panaroma hakkında da bilgi aldıklarını belirten Ziya Kalafat, "Misafirlerimize Panaroma ile ilgili de teknik bilgiler sunduk. Karşılıklı bilgi alışverişi sonrası Porto Tramvay İşletmesi'nin önemli anahtar performans verileriyle ilgili bilgi sahibi olduk. Bu performans verilerini kendi verilerimizle kıyasladığımızda vatandaşımıza sunduğumuz hizmet kalitesinin oldukça yüksek olduğuna bir kez daha şahitlik ettik. Bu durum bizleri mutlu etti" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312