banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'a 4 milyonluk proje

banner1357

OKA Dönem Başkanı ve Amasya Valisi Osman Varol, Samsun'da 4 milyon lira bütçeye sahip 'Buzağı Can Sütü Güdümlü' projesini hayata geçireceklerini ifade etti

SAMSUN HABER 28.02.2019, 17:22 28.02.2019, 17:24
Samsun'a 4 milyonluk proje
banner1353
banner1375

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın şubat ayı yönetim kurulu toplantısı, 2019 Dönem Başkanı ve Amasya Valisi Osman Varol başkanlığında Samsun'da gerçekleştirildi. Varol, Türkiye'de bir ilke imza atarak Samsun'da 4 milyon lira bütçeye sahip 'Buzağı Can Sütü Güdümlü' projesini gerçekleştireceklerini dile getirdi. Varol, proje ile buzağı ölümlerinin en aza indirilmesinin hedeflendirildiğini de belirtti.

Düzenlenen toplantıya ayrıca; Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Tokat Valisi Ozan Balcı da katıldı.

ÖLÜMLER EN AZA İNECEK
Başkan Varol, Samsun'un 19 Mayıs İlçesi'nde 4 milyon lira bütçeyle kurulan Buzağı Can Sütü Güdümlü projesi hakkında bilgi verdi. Varol, "Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yürütücüsü olduğu ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun illerindeki yetiştirici birlikleri, 4 ilimizin Tarım ve Orman il müdürlükleri ile beraber uygulanacak proje ile erken buzağı ölümlerinin en aza indirilmesi hedeflenmektedir" dedi.

ÇİFTÇİLERE DAĞITILACAK
Varol, son olarak Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği tarafından yürütülen 'Bitki ve Hayvan Atıklarından Kompost ve Vermikompost Üretilmesi' projesi kapsamında çiftçilere solucan gübresi üretim ünitesi dağıtımını gerçekleştireceklerini de ifade derek, "Bu sayede çiftçilerimizin üretimlerinde önemli oranda verim artışları sağlanacağına inanıyoruz. Her iki önemli projemize teknik ve finansman desteği sağlayan kurum ve kuruluşlara ve emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Haber:Uğur ATICI

Yorumlar (0)