Hilas Otel

Çelik İnşaat

Salıpazarı yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 145 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Terme, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı.

Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ". 2014 yılı yerel seçimlerinde Salıpazarı İlçesi'nin oy dağılımına bakıldığında ise AK Parti'de yüzde 53.25 ile Halil Akgül,  DP'de 17.08 ile Cavit Yıldırım, MHP'de 16.29 ile Refattin Karaca'nın oy aldığı görülüyor" ifadelerini kullandı.

HALKLA İÇ İÇE BAŞKAN
Salıpazarı İlçesi'nde yaşayan vatandaşlar ise belediyenin yaptığı çalışmaları beğenirken ilçeye bundan sonra böyle bir başkanın gelmeyeceğini iddia ediyor. Vatandaşlar özellikle başkanın halkla iç içe olduğunu, gönüllere girdiğini ve projeleri gerçekleştirmek için çok çalıştığını ifade etti.

İLÇEDE EN BÜYÜK PROBLEM YOL 
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek , "Salıpazarı İlçesi'nin en önemli problemi yüzde 54 oranında yol olarak belirlenirken, yüzde 14 su, yüzde 23 işsizlik, sosyal yaşam ise yüzde 9 olarak belirlendi. Belediyenin hizmetlerinden memnun musunuz? sorusunun oranları ise şu şekilde ;  yüzde 43 oranında evet , yüzde 46 hayır , kısmen yüzde 11.  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ‘ü başarılı buluyor musunuz sorusuna ise yüzde 40 oranında evet  yanıtı geldi" dedi.

SU PARALARI NEREDE?
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun , vatandaşların yorumlarıyla Samsun Medya Grubu'nun yaptığı çalışmaların orantılı olduğunu ifade ederek, "Geçmiş seçim sonuçlarına bakıldığında da hem bizim yaptığımız çalışmalar hem de anket sonuçları birbiriyle orantılı.  Başkanın oradaki çalışmalarının sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Bu çalışmalar Başkan Akgül'ün hanesine artı olarak yansıyacaktır. Su ve yolun Büyükşehir Belediyesi ile ilgili konular olduğunu vatandaşlar bilmiyor olabilir ama belediyenin bu su yatırımları nerede? Hala su sorunu var. Bu konuda ilçelerde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu derece hayati bir konuda sıkıntının yaşanması inanılır gibi değil gerçekten. Yazık" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER