Salıpazarı Kaymakamı Günaydın: 'Çok daha güçlüyüz!..'

Samsun'un Salıpazarı İlçesi Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, "Güzel ülkemiz 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür" dedi

Salıpazarı Kaymakamı Günaydın:  'Çok daha güçlüyüz!..'
banner1314

Samsun'da, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarında konuştu. Günaydın, “Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür” dedi.

Kaymakam Günaydın, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlama programında yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Günaydın, "15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş,  milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı" dedi.

ÇANAKKALE'DE, DUMLUPINAR'DA
15 Temmuz'u her yıl gönülden yad ederek gelecek nesillere aktaracaklarını söyleyen Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, ayrıca şunları söyledi:

"Milletimiz o gece tıpkı 718 yıl önce Söğüt’te, 514 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz bu ülkeyi bölmeye çalışan saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, 
aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür."

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312