banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Sağlık turizmi Türkiye'yi uçurur - Samsun Haber

banner1357

Romatem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu, "Önümüzdeki 2 yıl içerisinde hedefimiz sağlık turizminden Türkiye'ye 50 milyar dolar gelir getirmek. Sağlık turizmi Türkiye ekonomisini  uçurur" dedi

SAMSUN HABER 04.02.2020, 09:32 Ayşe Çolak
Sağlık turizmi Türkiye'yi uçurur - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Türkiye'nin birçok ilinde yatırımları bulunan, Samsun merkezli Romatem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu, Samsun Canlı Haber TV'de Gülsüm Atik'in hazırlayıp sunduğu Samsun Ekonomi Masası'nın konuğu oldu. Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi (THTC) Başkanlığı'na da getirilen Holoğlu, "Sağlık turizminde büyük işler yapacağız. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde hedefimiz sağlık turizminden Türkiye'ye 50 milyar dolar gelir getirmek" dedi.

TÜRKİYE'YE HASTA GETİRİYOR

Romatem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi'nin 96 ülkede 170 network ofisi olan, Türkiye'deki bütün hastanelerin ve sağlık turisti getiren acentalar ve yurtdışından tedavi amacıyla Türkiye'ye hasta getiren termal kür merkezlerinin üyesi olduğu, Türkiye'deki en büyük sivil örgütlenme olduğunu belirtti. 

SES GETİRECEK PROJELER

Önümüzdeki 2 yıllık süreçte konseyin dönem başkanlığını Romatem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı olarak kendisinin yürüteceğini ifade eden Holoğlu, "Önümüzdeki süreçte network ofislerini daha verimli hale getirecek, tüm branşlarda Türkiye'ye hasta getirilmesini hızlandıracak iyi projeler yapmayı hedefliyoruz. Bunun için stratejik eylem planı hazırlıyoruz. Çok ses getirecek, ciddi çalışmalar yapacağız" dedi.

HEDEF; 20 MİLYAR DOLAR

Bu projeleri Sağlık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve özel hastanelerle birlikte gerçekleştireceklerini ifade eden Holoğlu, "2018 yılında Türkiye'ye 1.5 milyon sağlık turisti geldi. Bu önemli bir rakam. 10 milyar dolara yakın döviz girdisi olduğu tahmin ediliyor. İyi bir çalışmayla, bir-iki yıl içerisinde Türkiye'nin sağlık turizmi kapasitesini  20 milyar dolar seviyesine getirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

SAMSUN'UN MARKASI 

Romatem Hastaneleri'nin Samsun merkezli, büyük operasyonlarının yüzde 80'i dışarıda olan bir kuruluş olarak Samsun'un markası olduğunu dile getiren Holoğlu, "Bu çalışmalarımızı  yaparken Samsun'un sağlık turizmini geliştirmek de hedeflerimiz arasında. Samsun Sağlık Derneği'ni kurduğumuz yıllardan bu yana Samsun'un sağlık turizminde öncü illerden birisi olması için çaba gösteriyorduk. Bu hayalimizi gerçekleştirebiliriz. Bunun için önümüzdeki günlerde Samsun'daki hastane yöneticileriyle  bir araya gelip, bir eylem planı yapacağız. Başta Rusya olmak üzere Irak ve Arap coğrafyasından hasta getirmeyi planlıyoruz. Samsun da bu gelişmeden payını alacak" dedi.
 

Yorumlar (0)