banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Raketlerde hedef madalya

Samsun Tenis Kulübü'nde Büyükler Yaz Kupası Turnuvası devam ediyor. Başantrenör Hüseyin Çelebi, turnuvada Samsun Tenis Kulübü olarak 6 sporcuyla mücadele ettiklerini belirtti. Turnuva yarın oynanacak final karşılaşmalarının ardından sona erecek.

SAMSUN HABER 15.08.2019, 09:24 Ahmet Dirim
Raketlerde hedef madalya

Büyükler Yaz Kupası Turnuvası, Samsun Tenis Kulübü ev sahipliğinde devam ediyor. 76 sporcunun katıldığı turnuvada Samsun Tenis Kulübü'nde 6 sporcu mücadel ediyor. Samsun Tenis Kulübü Başantrenörü Hüseyin Çelebi, ulusal bir turnuvaya ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek, "76 sporcunun katılmış olduğu turnuvada Samsun Tenis Kulübü olarak ana tabloda 6 sporcuyla mücadele vererek Samsun'u temsil ediyoruz. 12 Ağustos'ta başlayan turnuva 16 Ağustos'ta sona erecek. Biz Samsun Tenis Kulübü yönetim kurulu ve eğitimcileri olarak, özellikle federasyonumuzdan bu gibi organizasyonları sürekli talep ediyoruz. Sezon başında 20 turnuva talebimiz oldu. Federasyon bu taleplerimizi mümkün olduğu kadar yerine getirmeye çalışıyor" dedi.

EKONOMİK OLARAK KATKI SAĞLIYORUZ

Başantrenör Hüseyin Çelebi, geçen yıllara oranla daha fazla turnuva organize ettiklerini belirterek, "Bu yıl 6. turnuvamızı düzenliyoruz. Yılbaşına kadar 2 veya 3 turnuva daha organize etmeye çalışacağız. Samsun Tenis Kulübü olarak bu turnuvaları organize ederken hem Samsun şehrine ekonomik olarak katkı sağlamak hem de bu şehrin çocuklarına bu organizasyonları ulaştırıp daha fazla tenis oynayabilmelerini sağlamak için fedakarlıklarda bulunuyoruz. Kulüp olarak hizmet verdiğimiz 120 sporcunun 50 ile 60 tanesine ciddi manada hizmet veriyor. Çünkü kulüpte 8 yaşından 16 yaşına kadar yaklaşık 60 sporcu turnuvada lisanslı olarak mücadele ediyor. Bu çocuklarda kendi kulüplerinde, kendi şehirlerinde hem şehri hem de kulüplerini temsil ederek, turnuvada mücadele etme imkanı buluyorlar. Bu konuda da Samsun şehrine ve kulübümüze elimizden geldiği kadar hizmet vermeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

Furkan DEMİRAL

Yorumlar (0)