banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Pirinç ve çeltikte yeterli stok var mı? - Samsun Haber

banner1357

Toprak Mahsulleri Ofisi, piyasada pirinç kalmadığı spekülesyonları üzerine  açıklama yaptı. Açıklamada, "Stoklarımızda  yeterli miktarda çeltik ve pirinç bulundurulmaktadır" denildi

SAMSUN HABER 27.03.2020, 11:25 27.03.2020, 11:41 Ayşe Çolak
banner1353
banner1375

TMO'dan yapılan açıklamada COVID-19 salgını nedeniyle pirinç arzına yönelik çıkan spekülasyonlar yapıldığı belirtilerek, "Stoklarımızda  yeterli miktarda çeltik ve pirinç bulundurulmaktadır" denildi.

ARZ SIKINTISI YOK

TMO'nun açıklamasında, "2019/20 döneminde yurtiçinden gerçekleştirdiği çeltik alımlarına ilave olarak stoklarını takviye etmek amacıyla çeltik ve pirinç ithalat bağlantıları da gerçekleştirmiştir. 
Piyasalarda sektörün hammadde tedarikinde sürekliliği sağlamak, arz sıkıntısına ve fiyat artışlarına meydan vermeden piyasa istikrarını korumak amacıyla gıda perakendecilerine yönelik 2020 Ocak ayında başlanılan pirinç satışlarına önümüzdeki aylarda da devam edilecek, ayrıca Nisan ayından itibaren çeltik satışına da başlanacaktır" denildi.

PERAKENDE SATIŞLAR DA YAPILIYOR

TMO stoklarında yer alan pirinçlerin toptan satışlarının yanı sıra halkın uygun fiyatla pirinç tüketebilmesini teminen ülke genelinde yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende olarak satışların da sürdüğü belirtilerek, "TMO işyerlerine ulaşım imkanı olmayan tüketicilerimiz ise https://www.epttavm.com online satış sistemi üzerinden ürünlerimizi temin edebilmektedir. Piyasa gelişmeleri yakından takip edilmekte ve politikalar geliştirmekte olup gerektiğinde piyasa istikrarının sağlanması ve yurtiçi arzın artırılmasına yönelik ilave tedbirler alınabilecektir" açıklaması yapıldı.

Yorumlar (0)