banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Özledik ATAM

banner1357

Samsun Valisi Osman Kaymak, "10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür" dedi

SAMSUN HABER 10.11.2019, 08:56 10.11.2019, 09:22
Özledik ATAM
banner1353
banner1375

Samsun Valisi Osman Kaymak, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Vali Kaymak, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, sevgi ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da 100 yıl önce Samsun’da başlattığı ve büyük zaferle sonuçlandırdığı istiklal savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu ve bu duygunun ilelebet payidar kalacağını bütün dünyaya göstermiştir.
10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve cumhuriyetin, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba ve O’nun bıraktığı değerlere sahip çıkarak, o değerleri gelecek nesillere aktarmak O'na olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız. Dünya var oldukça Türk milleti O’nu, kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımız için canlarını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum."

Fikirleriyle yaşatma günü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "10 Kasım, Atatürk'ü idealleriyle anlama ve anma, fikirleriyle yaşatma, Cumhuriyetimizi ilelebet koruma ve yükseltme kararlılığını en güçlü şekilde gösterme günüdür" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "10 Kasım, Atatürk'ü idealleriyle anlama ve anma, fikirleriyle yaşatma, Cumhuriyetimizi ilelebet koruma ve yükseltme kararlılığını en güçlü şekilde gösterme günüdür" ifadesini kullandı.
Karaaslan, Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu yıl 100. yılı gururla idrak edilen 1919'da ilk adım şehri Samsun'dan başlattığı Milli Mücadele'nin Anadolu'ya yayılmasına öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine emanet ettiği mirasın çok büyük ve değerli olduğunu belirtti.
Milletin topyekün mücadelesi ve güçlü desteğiyle kurulan, tarih boyunca karşı karşıya kaldığı çeşitli badire ve engelleme girişimlerine rağmen dimdik ayakta kalan Cumhuriyetin geleceğe inanç ve kararlılıkla taşınacağını vurgulayan Karaaslan, "Her alanda ülkemizi dünya liginde en üst sıralara taşımak için 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle bağımsız yaşama irademizden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Milletimizi birleştirmeyi başardı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "İnsan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, milli iradeyi hâkim kılan, demokratik prensipleri hayata geçirmeyi ülkemiz için hedef göstermiş olan Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi bu idealler etrafında birleştirmeyi başarmıştı" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı. Köktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 81. yıldönümünde bir kez daha minnet ve şükranla yâd ediyoruz. İnsan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, milli iradeyi hâkim kılan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş olan Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi bu idealler etrafında birleştirmeyi başarmıştı. Cumhuriyetin 96. yıldönümünü büyük bir iftiharla kutlayan Türkiye istikrar içinde güçlenmeye, büyümeye ve demokrasinin standartlarını her geçen gün daha da yükseltmeye devam etmektedir.
Atatürk'ün 'Benim en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünyada sözü dinlenen, her alanda aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. 
Bu anlamda Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için, üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirerek, milli ve manevi değerler altında, birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmaya devam edeceğiz."

Mazlum milletlerin önderi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale ve ülkemizin değişik cephelerinde emperyalistlere karşı devrimci mücadele vererek işgale son verirken, aynı zamanda mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesinin de önderi olmuştur" dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Atatürk'ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle yayımaldığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla tamamlayan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarındaki üstün başarısını, zekâ dolu diplomasi ile birleştirerek bu günkü Misakı Milli sınırlarımız tescil edilmesini sağlamıştır. Yeniliklerin gerekliliğine inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Cumhuriyetin temel nitelikleri ile devrimleri yapmıştır. 10 Kasım 1938 de ebediyete intikal etmesi halkımızda ve mazlum uluslarda derin bir üzüntü yaratsa da, ölümünün 81. yılında da  milyonların ve dünya milletlerinin gönlünde ölümsüzleşmiştir. Kurtuluş mücadelesinin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet, şükran ve saygıyla anarken, Atamız yüreğimizin derinliklerinde yaşıyor."
     
Hiçbir zaman unutulmayacak

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ‘’Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanları hiçbir zaman unutulmayacak" dedi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türk istiklal mücadelesinin Büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna liderlik etmiştir. 10 Kasımlar; sadece yas günü değil, O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır. Mustafa Kemal’i anlamak; yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkarmak, milli kültürümüze sahip çıkarak yeniden büyük bir medeniyet tesisi için çalışmak demektir."

Emanetleri sonsuza dek korunacak

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atatürk'ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'i ve devrimlerini korumak, onu her zaman daha ileriye taşımak hepimizin en onurlu görevi, görevden öte sorumluluğudur" dedi

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığının simgesi, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin önderi, edebi başkomutanımız ve eşsiz devrimci Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz. Atatürk'ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'i ve devrimlerini korumak, onu her zaman daha ileriye taşımak hepimizin en onurlu görevi, görevden öte sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Büyük Önder'in, öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet'in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz. Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır. Her 10 Kasım, bu sorumlulukları yeniden hatırladığımız; mücadelesi, fikri ve eserleriyle ülkemizin yolunu her an aydınlatan bir büyük lideri her geçen gün büyüyen bir özlemle andığımız, aynı zamanda da Cumhuriyet değerlerine daha sıkı sarıldığımız, Atatürk'ün yol arkadaşları olarak ülkemizi çağdaş ve örnek Cumhuriyet'e kavuşturmak için dayanışmamızı güçlendirdiğimiz bir gündür."
Hedefe yürüyoruz

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler kat etmiştir" dedi

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.
Gazi Mustafa Kemal, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdad yadigârı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır. Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsemiştir. Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur. Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler kat etmiştir."

Eserleri daha yukarı taşınacak

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Atatürk’ün anlatmak istediklerini iyi sentez ederek onun bize bırakmış olduğu değerleri ve eserleri daha ileriye taşımalıyız" dedi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Togar mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyoruz. Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk onlarca askeri ve siyasi başarıları ile tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Saygın kişiliği, örnek başarıları ile dünyada ismi sayılı devlet adamları içerisinde yer alan Atatürk’ün anlatmak istediklerini iyi sentez ederek onun bize bırakmış olduğu değerleri ve eserleri daha ileriye taşımalıyız” dedi.

Her daim rehber olacak

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Onun çizdiği hedefler, mücadelesi ve halkına olan güveni her daim bize rehber olacaktır" dedi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Murzioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Onun çizdiği hedefler, mücadelesi ve halkına olan güveni her daim bize rehber olacaktır. Atatürk’ün bu anlamda ortaya koyduğu mücadele ve fikirleri bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bizler camia olarak diyoruz ki; onun ülkesinin girişimcisine olan güveni boşa çıkmayacaktır. Bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk'ün 'bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir' sözünü daima ilke edindik. Biz de, bizden sonra ki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Atatürk’ün en büyük eseri, kurucusu ve lideri olduğu, milletimizle el ele geliştirdiği Cumhuriyetimizdir. Bizler, bağımsız ve müreffeh bir gelecek için Atatürk’ün fikirleri ışığında ilerleyerek bu mirası bizden sonraki nesillere gururla aktarmak kararlılığındayız. İş dünyası olarak, ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı teyit ederek, yüce milletimizin güvenine layık olma kararlığımızla, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81’inci yılında bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum."

Eserlerinin yılmaz bekçileriyiz

ADD Samsun Şubesi Dr. Işık Özkefeli, "Atatürk’ün ilkelerini ve düşüncelerini, yaptıklarını Türk Milletinin beyninden; sevgisini kalbinden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Fikirlerinin ve eserlerinin yılmaz bekçileriyiz" dedi

ADD Samsun Şubesi Dr. Işık Özkefeli, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Tek ve ebedi liderimiz, Başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedensel varlığının aramızdan ayrılışının bugün 81. yılında minnetle, sevgiyle anıyoruz.  Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur.
Tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir.
Ata'mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız. Ey büyük Atam, fikirlerinin ve eserlerinin yılmaz bekçileriyiz."

Yorumlar (0)