banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Özel Samsun Bilgi Okulları'nda bilim şöleni!

Özel Samsun Bilgi Okulu’nda düzenlenen 'Bilim Şenliği'nde geleceğin bilim insanı öğrenciler, yaratıcı projeleriyle alkışlandı

SAMSUN HABER 31.05.2018, 10:51 31.05.2018, 14:07
banner1343

Özel Samsun Bilgi Okulları’nda ilk kez gerçekleştirilen ‘Bilim Şenliği’nde öğrenciler tarafından üretilen projeler sergilendi. Öğrenciler fizik, coğrafya, kimya, biyoloji gibi alanlarda yaptığı projeler ile alkışlandı. 

BÜYÜK EMEĞİN ÜRÜNLERİ
Robotlar, biyolojik deneyler, maket köprüler ve matematik formüllerinin hayata uygulandığı birçok proje gösterime sunuldu. Büyük bir emek sarf eden öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.  

TAKDİR TOPLADILAR
Öğrencilerin yaptığı projeler arasında, uzaktan kumandayla yönetilebilen robot ve kimya deneyleri büyük ilgi gördü.  Hocalarıyla birlikte yaptıkları deneyle şenliğe gelenlere heyecanlı ve eğlenceli dakikalar yaşatan öğrenciler, projelerini sergilemeye devam edecek. Büyük bir başarıya atan öğrenciler, veliler, öğretmenler ve bilim şenliğine gelen ziyaretçilerden takdir topladı.

'YENİLİKÇİ ÖDÜLÜ'NDE SAMSUN FARKI
Bilim Şenliği'nin açılışında konuşan Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Yetik, "Samsun birçok alanda lider konumda. Eğitimde de çok büyük işler başardık. Türkiye'de birçok yarışmada ödül aldık ve eğitim olarak iyi bir seviyedeyiz. Hem akademik başarımızı yükselttik hem de kitap okuyorum kampanyasıyla okumayı yaygınlaştırdık. Yenilikçiler ödülü almaya hak kazanan 16 okulumuz var. Türkiye'de bu konumda 1’inci sıradayız. Gerçekten öğrencilerimiz yeteneklerini ortaya koydular. Hepsini tebrik ederim" dedi.

'MUTLU, BAŞARILI BİREYLER' HEDEFİ
Özel Bilgi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kılıçarslan ise yaptığı açıklamada, “Bilgi Okulları olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz bilim sergisini açmış bulunuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, 'Hayatta en hakiki mürşit ilim ve fendir' diyerek, gençlere tavsiyede bulunmuş, Cumhuriyet var olduğu sürece ilimden ve fenden ayrılamayacağını belirtmiştir. Ve bizler bu uğurda hareket ederek, öğrencilerimizin en önemli gündemlerinin bir şeyi nasıl yaptıklarına, gelecekle ilgili neler düşündüklerine yardımcı olmak adına onlara fırsat vermeyi çok önemli bir görev edindik. Mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş Özel Bilgi Okulları, kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılara, süre gelen azim ve kararlılığı ile her türlü fiziksel altyapıya sahip kurumlarında yeni başarılar katmaya devam etmektedir” diye konuştu. 

Özel Samsun Bilgi Okulları'nın düzenlediği Bilim Şenliği'ne ayrıca öğrencilerin velileri ve davetliler katıldı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Yetik

Özel Bilgi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kılıçarslan

Haber: Deha İŞLER - Caner AKYÜZ

Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09