Özel Final Okulları EXE Medya’da: Gazeteciliği çok sevdiler

Samsun Özel Final Okulları öğrencileri, EXE Medya Gruba bağlı Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV’yi ziyaret etti

banner1314

Özel Final Okulları öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV’yi ziyaret etti. 
EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, Samsun Canlı Haber TV stüdyolarında minik öğrencileri gezdirerek yayınların nasıl hazırlandığı, televizyonlara nasıl ulaştığını görsel bir sunumla anlattı.

BİR HABER NASIL HAZIRLANIR? 
Stüdyoları gezen minikler, ellerine mikrofonları alarak birbirleriyle röportaj yapmaya başladı. Samsun’da yaklaşık 1 yıl önce ‘Milletin Özü, Milletin Sözü’ sloganıyla yayın hayatına başlayan Samsun Gazetesi’ni de ziyaret eden minikler, Yazı İşleri Müdürü Ahmet Ak’tan bir haberin nasıl hazırlandığı hakkında bilgiler aldı. Ak, ayrıca miniklerin sorularını da tek tek cevaplandırarak meraklarını giderdi. Daha sonra öğrenciler, sayfa tasarım bölümünü de ziyaret ederek, gazete tasarımını izleyerek gördü.

İLK KEZ TV STÜDYOSU GÖRDÜLER
Samsun Özel Final Okulları Sınıf Öğretmeni Salih Emre Aktaş, “Bugün 4/A sınıfı öğrencileriyle birlikte Samsun Gazetesini ziyaret ettik. Gazetecilik, internet gazeteciliği hakkında bilgi almak istedik. Stüdyoyu gezerek öğrenciler burada kullanılan araç ve gerekleri gördü. İlk defa bir kanalın stüdyosuna geldik. Özellikle greenbox ve Jimmy jib bize çok farklı geldi. Bizim için çok farklı bir öğrenme ortamı oldu. Öğrencilerimize yeni ufuklar açacak bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber: Havanur SUBAŞI – Hande ONAT

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300