banner1365

banner1345

Orhan Kırcalı Çarşamba'da: “Güçlü olmak zorundayız”

banner1357

Çarşamba’da Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Cemil Şensoy Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz ve ekonomik açıdan, siyasi açıdan ve askeri açıdan güçlü olmak zorundayız” dedi.

SAMSUN HABER 31.05.2018, 18:35 Merve İlhan
banner1353

Çarşamba Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş ve diğer oda başkanlarına bir açıklama yapan AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “Esnaflarımız daha önceki zorlukları iyi bilirler, ancak AK Parti ile birlikte zorluklar aşılmaya başlandı. Tezgaha konulacak mala ulaşımdan nakliyesine her şey kolaylaştı. Bunda hükümetin güçlü olmasının büyük etkisi var. Önümüzde bir seçim var ve 24 Haziran’dan sonra da AK Parti hükümetinin güçlü bir şekilde iktidarda kalarak bu ülkenin ekonomik gücünü arttırması gerekiyor” şeklinde konuştu.

GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ
Türkiye’nin zor bir coğrafyada yer aldığına değinen AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Faizlerin bir gecede yüzde 3 bin olduğu zamanları esnaflarımız çok iyi biliyor. AK Parti iktidarı ile bunları geride bıraktık. Ancak Türkiye çok zor bir coğrafyada yer alıyor ve bu nedenle 3 konuda güçlü olmamız gerekiyor. Ekonomik açıdan, siyasi açıdan ve askeri açıdan bu coğrafyada güçlü yer almamız gerekiyor.”

KENDİ SİLAHLARIMIZI ÜRETİYORUZ
Türkiye’nin askeri yönde kendi silahlarını kendinin üretmeye başladığını dile getiren Kırcalı, “Ekonomik açıdan güçlü bir ülkeyiz ve ekonomimiz her geçen gün büyüyor. Bunun yanı sıra askeri yönden de gün geçtikçe güçleniyoruz. Artık kendi İnsansız Hava Araçlarımızı(İHA), kendi Silahlı İnsansız Hava Araçlarımızı(SİHA), kendi helikopterlerimizi üretiyoruz. Bunun dışında pek çok silahımızı kendimiz üretiyoruz ve bunları kendi yazılımlarımızla yapıyoruz. Bu da Türkiye’nin ne kadar geliştiğinin göstergesidir. Siyasi olarak da güçlü olmamız gerekiyor ki bu da AK Parti ile mümkün” diye konuştu.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı daha sonra Cemil Şensoy Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak 24 Haziran seçimleri için destek istedi.


Yaşar KARAMAN / Çarşamba

Yorumlar (0)
16°
sisli
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:16
Güneş 06:41
Öğle 12:25
İkindi 15:28
Akşam 18:00
Yatsı 19:19