banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Önemli olan bölge turizmi - Samsun Haber

banner1357

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Yılmaz Uzunlar, 17 Ekim günü yapılacak olan Orta Karadeniz BTK seçiminde yeni seçilecek başkan kim olursa olsun ortak mücadelelerinin bölge turizminin gelişmesi olduğunu söyledi.

SAMSUN HABER 14.10.2019, 10:34
1139
Önemli olan bölge turizmi - Samsun Haber
banner1353
banner1375

TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar, kaçak olarak düzenlenen turları yok denecek kadar aza indirgediklerini belirterek, "Bu konuyla ilgili çalışmalarımız hala son sürat devam etmekte.  17 aylık başkanlık sürecimde hepimizin ortak yarası olan kaçak olarak düzenlenen turları en aza indirgeyip bitirmekti ve bunu başardık" ifadelerini kullandı.  

ORTAK MÜCADELE 
17 aylık başkanlık sürecinde güzel bir dönem geçirdiklerinden ve bundan sonraki başkan olarak kim seçilirse seçilsin, ortak mücadelelerinin bölge turizmi olacağını ifade eden Uzunlar, "Çok güzel bir dönem geçirdik ve bu seçimde kim başkan seçilirse seçilsin hepimizin ortak mücadelesi bölge turizmi. Bizim için önemli olan bölge turizminin gelişmesi ve hak ettiği yerlere gelmesidir" dedi.
 
ACENTALARIN GELİRİ ARTACAK
Seyahat acentelerinin gelirlerini arttırmayı da hedeflediklerini vurgulayan Yılmaz Uzunlar, "Eğer bu dönem yapılacak seçimi de kazanırsak ilk icraatımız olan kaçak  düzenlenen turları nasıl bitirdiysek bu dönemki projemizde de seyahat acentelerimizin gelirlerini nasıl arttırabileceğimizin üzerinde çalışacağız" diyerek, 17 Ekim Cuma günü yapılacak olan TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu seçimlerinin Herkese hayırlı olmasını diledi. 

SAMSUN SPOR KENTİ
Türkiye Okçuluk Federasyonu'nca daha önce Samsun'da yapılması planlanan ve otellerde rezervasyonları kesinleştirilen fakat daha son iptali olan 6 turnuva hakkında da konuşan TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar, "Biz TÜRSAB olarak buna razı değiliz ve buradaki bir otelin 300 bin TL zararı oldu. Rezervasyonların iptali sonucunda Samsun'daki bir çok otelimize ciddi anlamada zararı oldu çünkü otellerimiz o tarihler arasında başka rezervasyon almadılar" ifadelerine yer verdi.  

Federasyonun bu tutumuna anlam veremediğini belirten Uzunlar, federasyon yetkililerinin turnuvaları iptali konusundaki tutumunu tekrar gözden geçirmesi isteyerek, şunları söyledi: "Federasyon yetkililerimizden bu kararlarını tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Samsun spor kentidir ve sportif altyapısı, modern ve çağdaş altyapısıyla birçok federasyona hizmet etmekte."

Elif DANIŞMAZ

Yorumlar (0)
banner1474
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 04:59
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:19
Yatsı 22:10