Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ondokuzmayıs yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 144 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Ondokuzmayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın modaretörlüğünde gerçekleşen 'Seçime Doğru' programında Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, ilçelerdeki son durumu değerlendirmeye devam ediyor.

ONDOKUZMAYIS’TA VATANDAŞ DERTLİ
Vatandaşlar ise Başkan Topaloğlu'nun yaptığı hizmetlerden memnun değilken başkanın oy vermeyen insanlara yardımda bulunmadığını ifade ediyor. Hizmet olmadığını söyleyen vatandaşlar ilgisizlikten yakınırken, belediyeyi sevemediklerini büyükşehir belediyesinin kendilerine baktıklarını söyledi.

PROBLEM İLGİSİZLİK VE İŞSİZLİK
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek ,"Ondokuzmayıs İlçesi'nin en büyük problemi ne diye sorduğumuzda işsizlik ve ilgisizliğin yüzde 40 olduğu görülürken, problemleri ise yol ve su takip etmektedir. İlçe sakinleri daha çok üretim ve turizm alanlarında yatırımların olmasını istiyor. 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde aynı partiye oy verir misiniz? diye sorduğumuzda ise yüzde 36'lık bir oranla evet yanıtı çıkıyor. Halkın yüzde 52'si belediyenin hizmetlerinden memnun değilken yüzde 54'ü başkanı başarılı bulmuyor" dedi.

VATANDAŞA DOKUNMAK LAZIM 
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ise " Alaçam tablosu burada da çıkmıştır . Yüzde 40'lık oranla çıkan bir ilgisizlik az bir rakam değil. Başkan Osman Topaloğlu Yılmaz Eren gibi bir siyasi duayenden seçimi aldı. Bence başkanların ilgisizlik konusunda kendilerine sorular sorması lazım. İlgisizlik sorunun olduğu ilçelerde belediye başkanları ile halk arasında bir bağın bir kapıyı açacak olan insanların olması lazım. Çünkü karşılarında önemli bir rol model var. O kişi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Vatandaşlar da sayın Erdoğan gibi belediye başkanlarının da böyle olmasını istiyor . Çünkü Erdoğan simitçiden simit alıyor vatandaşın çayını içiyor selamını eksik etmiyor. Dolayısıyla vatandaşta bunu bekliyor. Eğer vatandaşa dokunamazsanız bütün ilçeyi altından da yapsanız başarılı olamazsanız bir belediye başkanı bir insanın arkasında duramıyorsa o başkanı ne yapsın o millet" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan
ramazan - 6 ay Önce

Ne zaman gittinizde görüşemediniz. Ben bu adama oy vermedim. 2 defa işim düştü, birinde yanına gittim, kapı açık içerisi kalabalıktı sekreter müsait dedi girdim ayakta karşıladı. Oturdum çay geldi.10 dakka sonra buyrun dedi işimi gördü, bir kere de telefonla aradım, anında yardımcı oldu. Bir belediye başkanı daha ne yapsın. 2019 da desteklıyorum

SIRADAKİ HABER