banner1320

Onbinler Samsun Canlı Haber TV'ye kitlendi

Samsun’da 3 gün önce tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ozan Arif olarak tanınan halk ozanı ve bestekar Arif Şirin’in, cenaze töreni Samsun Canlı Haber TV'den 2 saat boyunca kesintisiz olarak yayınlandı. Türkiye'den on binlerce kişi canlı yayını takip etti

banner1314

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi gören halk ozanı ve bestekar Ali Şirin, 3 gün önce saat 05.00 sıralarında hayatını kaybetti. Şirin'in cenazesi bugün Atakum ilçesi İncesu Yalı Mahallesi'ndeki evinden uğurlandı. Şirin'in evine Türk bayrağı asılırken tabutunun üzeri de Türk bayrağı ile kaplandı. Evinin önünde Kuran-ı Kerim okunup dua edildi, yakınlarından ve sevenlerinden helallik alındı. Bu sırada sevenleri gözyaşlarına boğuldu. Cenazesi daha sonra cenaze aracına taşınarak törenin düzenleneceği Büyük Cami’ye götürüldü.

Büyük Cami'ye akın eden Ozan Arif sevenleri caminin avlusuna sığmadı. Trafiğin dahi kitlendiği cenaze törenini on binlerce kişi Samsun Canlı Haber TV'nin canlı yayınından takip etti. Gurbette yaşayan ve cenaze törenine katılamayan vatandaşlar canlı yayın vasıtasıyla Ozan Arif'e son görevlerini yaptı. 

NAKLEN 2 SAAT
Samsun Büyük Cami'den yapılan canlı yayın tam iki saat boyunca Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi internet sitelerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. On binlerce kişi yayını izlerken yayın binlerce kişi tarafından paylaştıldı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan
Metehan - 5 ay Önce

Almanya da konserine gitmiş,bir çok muzik kasetleri hatıra saklı Ozan Arif'e ganı ganı rahmetler dileriz. Mekanı Cennet olsun dileriz.
Böyle ozanlar az yetişir.

Almnya

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300