banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

OMÜ, ödüle doymadı - Samsun Haberleri

banner1357

OMÜ Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Yeşilyurt Demir-Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ile doktora öğrencisi Ahmed Elnour Muhammed Mozamel, "HibritRedüktör Sistemi" başlıklı patent başvurusu ile 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'nda (ISIF 2019) 'Altın Patent Ödülü'nün sahibi oldu.

SAMSUN HABER 22.09.2019, 13:54
OMÜ, ödüle doymadı - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Ondokuz Mayıs Üniversitesi  (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atiye Nur Onar'ın Yüksek Kimyager Ömer Kılıç ile birlikte yürüttüğü "Atık Malzemelerle Oluşturulan Elektrot Sensör" çalışması, OMÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ertuğrul Can'ın tasarladığı "Bir SütürsüzSkleralFiksasyonKanülü" modeli ve yine OMÜ Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Kalıpçılık Programı öğretim görevlileri Harun Çolak ile Yusuf Yakut'un geliştirdiği "Polar Markalaşma Sistemi" Bronz Patent Ödülü'ne değer bulundu. 

ÖDÜLLERE LAYIK GÖRÜLDÜ 

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRK PATENT) tarafından 2016'dan bu yana düzenlenen ve Türkiye’nin uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında açılan fuarda  8’i uluslararası, 7’si Türk olmak üzere toplam 15 kişiden oluşan jüri, belirlenen kriterlere göre OMÜ'lü akademisyenlerin çalışmalarını altın ve bronz patent ödüllerine layık buldu.

OMÜ Teknoloji Transfer Ofisinin (TTO) ve Samsun TEKNOPARK'ın da stantının bulunduğu fuarda ödül, TÜRK PATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından verildi.

Yorumlar (0)