Hilas Otel

Çelik İnşaat

OMÜ kendi raporunu uygulamadı

1996 yılında hizmete açılan OMÜ Olimpik Yüzme Havuzu, üniversitenin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık 6 ay önce insan sağlığı açısından risk teşkil ettiği için kapatılması kararının, OMÜ Rektörlüğü tarafından da onaylanmasına rağmen neden açık kaldığı merak ediliyor

OMÜ kendi raporunu uygulamadı
banner1311

1996 yılında hizmete açılan OMÜ Olimpik Yüzme Havuzu'na, insan hayatı için risk taşıdığı gerekçesiyle yaklaşık 6 ay önce OMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından kapatılması yönünde rapor yazıldı.

RAPORA RAĞMEN KAPATILMADI
23 yıllık havuzun geçen süreçte fiziksel olarak yıpranma yaşadığını, kullanılan klorlu suyun da zaman içerisinde çeşitli aşınmalara neden olduğunu ifade eden OMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Recep Durmuş, 5 yıldır havuzla ilgili ödenek beklediklerini belirterek, "Yalova'da yaşanan depremin ardından kamu kurumlarının özellikle deprem riskine dair daha dikkatli olunması ile ilgili bir karar yayımlandı. Biz de gerekli teknik çalışmaları gerçekleştirdikten sonra yaklaşık 6 ay önce havuzun insan hayatı açısından risk taşıdığını belirledik ve havuzun kapatılması gerektiğini rapor olarak sunduk. Ancak bir süre sonra güçlendirme için ödenek çıktı. Ödenek, elimize ulaşır ulaşmaz, biz de 3 Mayıs 2019'da ihale onayını aldık ve söz konusu ihale 16 Mayıs'ta gerçekleşecek. “ dedi.

Havuzun, OMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı raporuna ve OMÜ Rektörlüğü'nün onayına rağmen 6 ay boyunca neden açık kaldığı bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312