banner1160

Ömer Süslü, EXE Medya'da: 'Millet İttifakı başaracak!'

Samsun Canlı Haber TV’de EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt’un sunumuyla ekranlara gelen ‘Ve Söz Milletin’ programının konuğu İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü oldu

Samsun Canlı Haber TV, 24 Haziran seçimi öncesinde ‘ve Söz Milletin’ programında her gün yeni bir konuk alarak seçim atmosferine gidiyor. EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt’un sunumuyla ekranlara gelen programın konuğu İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü oldu. Başkan Süslü, seçime gidilen süreci ve kurulan ittifakı değerlendirdi.

BASKIN SEÇİME GİDİLDİ
Türkiye’nin 2019’dan önce seçime gitmesiyle ilgili süreci değerlendirerek programa başlayan Başkan Süslü, “Türkiye artık yönetilemez bir noktaya gelmişti. Adalet ve Kalkınma Partisi artık Türkiye’yi yönetemiyor demiştik. Proje geliştiremiyor, akıldan uzak, bilimsel dış politikadan uzak bir şekilde, kavga kültürüyle ülke yönetmeye çalışıyordu. Ekonomik anlamda da hükümet bir vaatte de bulunamıyordu. Yaptığı tek şey beni istemiyorlar bana destek çıkından bir adım öteye gitmiyordu. Daha sonra İYİ Parti kuruldu, ciddi bir ivme kazandı, milletimiz de teveccüh gösterdi. Anketlerde de farkını ortaya koydu. Üstüne koya koya gitti.  İYİ Parti tam toparlanmadan, teşkilatlanmasını tamamlamadan, baskın bir seçime gidelim, bunları da seçime sokmayız. Bu şekilde Meral Akşener ve İYİ Parti riskini de ortadan kaldırarak seçime gidelim dediler.  Kendi iktidarlarını kurtarmak adına baskın bir seçime gittiler” dedi.

BAŞKAN SÜSLÜ’DEN ‘İMALI TEŞEKKÜR’
Seçimin öne alınmasıyla ilgili iddialı bir açıklama yapan Başkan Süslü,  MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileterek, “İYİ’lerin iktidarını 1.5 seneden 66 güne düşürdüler. Ben 15-16 ay muhalefet partisi il başkanlığı yapacakken, 6 ayda muhalefet partisi sıfatım bitmiş olacak” diye konuştu.

MİLLET İTTİFAKI'NA YÜZDE 50+1
İttifakları da değerlendiren Başkan Süslü, “İttifaklı koalisyonlar dönemine doğru bir gidiş var. Hiçbir araya gelmez dediğimiz partiler ‘Cumhur İttifakı’ adı altında bir araya geldi. Birbirlerine söylemediği hakaretler kalmadı. Tabanları birbirlerine benziyor diye ittifak kurma yoluna gittiler. Cumhur İttifakının sonuç alamayacağı ortadır. Diğer tarafta ‘Millet İttifakı’ mecburiyetten ortaya çıkmıştır. Ülke ciddi anlamda kutuplaşmıştır. Bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmak adına böyle bir ittifaka gittik. Özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oyununu bozma adına da böyle bir ittifaka gidilmesi gerekiyordu. Sandığa gitmeyen oylar, çöp oylar, birinci çıkan partilere yarıyordu. Bu şekilde ittifak kurarak, ittifakın içerisindeki artık oyların ittifakta kalmasını uygun gördük.  Bu ittifak milletin menfaatlerini ortaya koyan ittifaktır. Çok da önemli buluyorum. Çok da başarılı olacaktır. Bu ittifak yüzde 50+1’i alacak ve ittifakın içerisinde de Meral Akşener cumhurbaşkanı olacaktır” dedi.

‘GENÇLERE DESTEK BOYNUMUZUN BORCU’
Genç seçmenlere de seslenen Başkan Süslü, “İYİ Parti olarak milletimize huzur vaat ediyoruz, İYİ parti olarak milletimize hukuk, adalet vaat ediyoruz. Gençliğimiz en büyük sıkıntısı işsizlik. Bu gençlerimizin büyük bir kısmı ise devlet dairesinde iş bulmaya çalışıyor. Gençlerimizin bizden talebi, (Torpil istemiyoruz adalet sistemi olmasını istiyoruz. Mülakatların kaldırılmasını istiyoruz)  Muhterem Genel Başkanımız gençlere iş bulana kadar maaş bağlama vaat etti. Gençlerimiz iş bulana kadar onlara bu şekilde destek sağlamak boynumuzun borcu” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127