banner1365

banner1345

Okulun koridorlarını ‘Sanat Galerisi’ne dönüştürdüler

banner1357

Samsun'un İlkadım İlçesinde bulunan Şehit Burak Zor İmam-Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin okul koridorlarına tuval boyama ile Sanat Sokağı ilgi odağı oldu. 

SAMSUN HABER 11.06.2019, 15:29 11.06.2019, 15:34
Okulun koridorlarını ‘Sanat Galerisi’ne dönüştürdüler
banner1353

El birliğiyle düzenlenen okulun koridorlarının  duvarlarına birbirinden güzel tuval resimlerin ve  portrelerinin çizildiği alana ise “Sanat Sokağı” adı verildi. Büyük ilgi gören sokak öğrenciler için mutluluk, veliler için de gurur vesilesi oldu.


Şehit Burak Zor İmam-Hatip Ortaokulu'nda resim öğretmeni Nazan Özışın ile Türkçe Öğretmeni  Engül Kaya ve öğrencileri  genç yeteneklere ışık olma ve sanat ve kültürün birleştiği “SANAT SOKAĞI” adlı duvar çalışması ile “ZEKÂ OYUNLARI” sınıfı açılışı gerçekleşti.
Açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Şube Müdürü Mevlüt Seyhan, Okul Müdürü Vedat Gökmen, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.


Türkçe Öğretmeni Engül Kaya, "Öğrencilerimizin katkılarıyla yaptığımız bu çalışmada öğrencilerin keyifle vakit geçireceği, bilgiye rahatlıkla ulaşabileceği Türk ve Dünya Edebiyatına dair zengin bir içeriğe sahip kütüphanemizin  , stratejik düşünme, algı ve odaklanmayı arttırıcı oyunların bulunduğu “ZEKÂ OYUNLARI” sınıfımız öğrencilerimize katkıda bulunacağını umuyorum"dedi.


Resim Öğretmeni Nazan Özışın, "Öğrencilerimizin katkılarıyla değerlerimizin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla hazırlanan; sanat ve kültürün birleştiği “SANAT SOKAĞI” adlı verdik"dedi.


Okul Müdürü Vedat Gökmen, "Öğrencilerimizi sosyal ve akademik anlamda geliştiren bu tarz etkinlikler arttırılacak genç ve dinamik kadromuzla bölgemizin en çok tercih edilen okulu olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz" dedi.


Ardından Türkçe Öğretmeni Hatice Çetin tarafından hazırlanan Şiir dinletisi gerçekleştirildi.


Program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürüne ve görevli öğretmenlere çalışmalarından dolayı tebrik ederek  plaket sunuldu.
 

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21