banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Okul öncesi eğitimin vazgeçilmezi Neş’e Erberk Anaokulu

banner1357

Samsun’da 10 yıldır hizmet veren Neş’e Erberk Anaokulu, kalitesi, farkı ve uyguladıkları programlarla okul öncesi eğitimin vazgeçilmez markası haline geldi.

SAMSUN HABER 12.09.2019, 10:58
banner1353
banner1375

Neş’e Erberk Anaokulu, 2002 yılında Türkiye’de 1,5 - 6 yaş grubuna eğitim veren ilk ve tek ‘Yetenek Geliştirme Programı Uygulayan Anaokulu’ olarak hayata geçmiş bir eğitim kurumu olarak yoluna devam ediyor. 
Bugün ise Türkiye’nin tüm bölgelerinde toplam 41 anaokulu ile kurumsal kimliğini ve anlayışını giderek yaygınlaştırıyor. Samsun’da da 10 yıldır hizmet veren Neş’e Erberk Anaokulu, kalitesi, farkı ve uyguladıkları programlarla okul öncesi eğitimin vazgeçilmez markası haline geldi. 

HEDEF; DÜNYAYA AÇILMAK
Türkiye ve Avrupa güzeli olarak seçilen, şimdilerde ise başarılı bir iş kadını ve eğitim yatırımcısı olarak hayatına devam eden Neşe Erberk, hayalinin Joyfull House- Neş’e Erberk Anaokulu’nun Türkiye’de 81 ilinde yer almak ve sonrasında da dünyaya açılmak olduğunu ifade ederek, "Anaokulu açma hayalim kızlarımın doğumundan önce başladı. Kızlarım 2 buçuk yaşındayken İstanbul Levent’te ilk anaokulumu açtım. 3 yıl sonra çok güzel bir sistem oturttuk ve bu sistem tüm Türkiye’ye yayılmalı diye düşündüm. Arkadaşımla birlikte franchising sistemini kurduk. 17 yıl sonra 41 okulla tüm Türkiye’ye yayıldık. Hayalim 81 ilde olabilmek ve okul öncesi eğitimin önemini gördükten sonra tüm Türkiye’deki hatta dünya çocuklarına dokunarak uluslararası marka olalım istiyorum. Sadece Neşe Erberk Anaokulu değil Joyfull House markamız da var. Öncelikle Amerika’nın Florida eyaletinden başlayarak markamızı tüm dünyaya yaymak istiyorum" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE FARK YARATTIK
Erberk, rotasyon sisteminin çocukların odaklanmasını sağladığını ve kavram derslikleri ile klasik anaokulculuktan farklı olarak, çocukların tüm gün bir dersliği kullanmadığını ifade ederek, "Öğrencilerimiz, tüm okul onlar için kullanılır alan. Bizim kavram dersliklerimiz var. Anadili, fen ve doğa, müzik, hareket koordinasyon, sanat, İngilizce gibi 30 dakikada bir çocuklarımız kendi grubuyla rotasyon yapıyor. Rotasyon bizim diğer okullardan en büyük farklılığımız. Aynı zamanda çocukların rotasyonla odaklanmasını sağlıyor. Kavram dersliklerimiz ve rotasyon sistemi ile Türkiye’de fark yarattık. Çocukların gelecekteki mutlulukları adına yeteneklerinin keşfedilmesi çok önemli. Eğlenerek, oynayarak, keyifle öğretiyoruz. Çocuklarımız artık dünya insanı olacağı için bir dil hatta iki dil bile artık yeterli değil ve biz de bu yüzden İngilizce eğitime çok önem veriyoruz. İleride çocuklarımıza ikinci bir dil alternatifi de sunmayı hedefliyoruz. Hatta amacımız İngilizce bilmeyen anne ve babaya da öğretmek" ifadelerine yer verdi.

35 YILLIK TECRÜBE
35 yıllık tecrübelerini Neşe Erberk ailesiyle buluşturduğunu söyleyen Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmeni ve Neşe Erberk Anaokulu Samsun Yerleşkesi Kurucusu Nilgün Celep, "10 yıldır bizzat temsilci olarak yolculuğuma devam ediyorum. İşime aşık bir insanım. Çocukların ne istediğini, çocukların hangi ortamda, neleri kendi dağarcıklarına dahil edebilecekleri noktasında yılların gözlemini, onlarla birlikte, yaşam şekli olarak kendime felsefe edinmiş birisiyim. Doğanın içerisinde çocuklarımızla birlikteyiz. Toprağı tanımayan, toprağa dokunamayan, domatesin ağaçta yetiştiğini zanneden çocuklarımız ne yazık ki var. Dolayısıyla biz bu ortamı sağlamak adına, gürültüden uzak, şehrin kaosu, kokusu, neminden uzak, gökyüzünü görebildiğimiz, büyük bir bahçe alanını tercih ettik. Çocuklarımızın aktif katılımlarıyla birlikte organik ürün yetiştiriyoruz ve bahçemizden mutfağa taşıyoruz. Köylere çok yakınız ve sütümüzü, yumurtamızı, tereyağımızı köyden alıyoruz, yoğurdumuzu kendimiz mayalıyoruz. Her şeyi kendi doğal ortamından alıp mutfağa getiriyoruz. Çocuklara tam bir yaşam alanı sunarak, kendilerini bulmalarını sağlıyoruz" dedi.

DÜNYA ŞARTLARINDA EĞİTİM
Okul öncesi alınan eğitimin çok önemli olduğunu ve kişilik gelişiminin yüzde 80’inin 0-6 yaş arasında tamamlandığının altını çizen Celep, “Öncelikle profesyonel eğitmenlerle çalışıyoruz. Bütün eğitmenlerimize kendi sistemimizin eğitimini veriyoruz. Her şeyden önce çocuklarımıza samimi bir şekilde yaklaşıyoruz. Anne ve babanın en değerli varlıkları olan çocuklarımızın canlarını ve geleceklerini teslim alıyoruz. Onları sadece Türkiye koşullarına değil dünya şartlarına uyum sağlayacak bir şekilde yetiştiriyoruz. Yaparak ve yaşayarak aktif bir şekilde öğrenmelerini sağlıyoruz. Yaptığımız iş, bir bireyin kendini her ortamda sağlıklı bir şekilde ifade edebileceği çocuklar yetiştiriyoruz. Bunu yaparken de şımarık çocuklar değil, karşındakindekinin yeterliliklerini kabul edebilen çocuklar yetiştiriyoruz. Sadece biz varız demiyoruz, biz paylaştıkça çoğalıyoruz” şeklinde konuştu.

Merve İLHAN-Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41