banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

O film, Samsun'u dünyaya tanıtacak - Samsun haber

banner1357

Samsun’da çekimleri yapılacak ve 21 ülkede festivallerde boy gösterecek Canım Dayım “Bize Bir Şans Verin” filmi, Samsun’u dünyaya tanıtacak

SAMSUN HABER 05.02.2020, 11:40
O film, Samsun'u dünyaya tanıtacak - Samsun haber
banner1353
banner1375

Canım Dayım “Bize Bir Şans Verin” filmi, Samsunlu yapımcı ve yönetmen Fuat Yılmaz tarafından Samsun’da çekilecek. Otizmli bir dayı ve yeğeni arasında geçen olayları anlatan film, 21 ülkede festivallerde gösterilecek. 

ÇALIŞMALAR İKİ YILDIR SÜRÜYOR
Film hakkında konuşan Fuat Yılmaz, “Yaklaşık iki yıldır projemizi hayata geçirmek için çok emek sarf ettik ve gecemizi gündüzümüze katarak tüm hazırlıklarımızı otizm vakıflarının desteğiyle büyük bir titizlikle tamamladık. Otizm hastası bir dayı ile küçük kız yeğeninin hikayesini anlatan dram türündeki film, konusuyla büyük etki ve beğeni toplayacaktır. Canım Dayım filmiyle öncelikli hedefimiz farkındalığın sesi olabilmek ve Karadeniz halkının ne kadar vefalı ve vicdan sahibi olduğunu göstermektir. Bunun yanı sıra Çernobil faciasında yaşanılan zorlukları ve dramı da anlatmak istiyoruz. Filmde birçok ünlü isim yer alacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde otuza yakın vakıf ve derneğin tam desteklerini alarak bu yola çıktık” dedi. 
   
21 ÜLKEDE GÖSTERİME GİRECEK
Canım Dayım “Bize Bir Şans Verin" filmi Academy Awards, Golden Globe, Cannes, Berlin, San Sebastian, Rotterdam, Tokyo ve Toronto gibi uluslararası film festivalleri dışında İngilizce altyazı olarak 21 ülke festivalinde boy gösterecek. Filmin çekimleri, mart ayında Samsun'da başlayıp, 2 ay boyunca devam edecek. 

Yorumlar (0)