banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Necattin Demirtaş: Erdoğan Tok aday olmasaydı aday olmayacaktım

banner1357

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, "Erdoğan Tok, aday gösterilmeseydi ben de aday olmayacaktım" dedi.

SAMSUN HABER 27.01.2019, 16:47 27.01.2019, 16:57
banner1353
banner1375

İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan Adayı olan Necattin Demirtaş, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. Demirtaş'a destek olmak için vatandaşlar adeta Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç doldurd.

"ADAM SEÇELİM"

Demirtaş coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada, "En büyük sizsiniz, siz olduğunuz için biz varız. Bu meydanı doldurarak beni duygulandırdınız. Bu ülkede düzgün siyaset yapmanın çok zor olduğunun bilincindeyim. 5 yıl belediye başkanlığı yaptım, 5 yılda sokokta gezdim şunu gördümki sizler sağduyulu yapılanı gören sizden birisi olan kardeşinizi mutlu ettiniz. Siz adam şeçin, hep adam seçelim. Adamları seçilimdeki yanlış adamlar buralarda yürüyemesinler. Emekler yürekler birlik olduğu zaman her şey aşılıyor. Hocalarımız diyorki Allah isterse mermere geçirir dişi, Allah istemezse bir işi muallebicide kırılır dişi. Biz bu işe talibiz, her birlikte sizinde desteğinizle bunun üstesinde gelecegiz" dedi.

"ÖLENE KADAR ÜLKÜCÜYÜM"


Demirtaş, "Diyorlarki Demirtaş, dün MHP'deydi şimdi İYİ parti'de bir koltuk kavgasına buraya geldi. Necattin Demirtaş, 18 yaşından beri ülkücüydü ölünceye kadar da ülkücü kalacak. Bu benim yaşam tarzım, başkalarının yaşam tarzınada saygı duyuyorum. Burası kurtuluşun ilk admının atıldığı yer. Ülkemizin gelişmesinde ve ivme kazanmasında ilk adımı burada atacağız. Ben 12 Eylül öncesini çok acı acı yaşadım. Bizim fikrimiz zikrimiz ne olursa olsun bu vatana sevdalı olan herkesle beraberiz. Aklımızı kiraya vermeyelim. Ben kendim için sizden bir şey istemiyorum. Biz bir karar verirken kendi aklımızla karar verelim" diye konuştu.

"TOK ADAY OLMASAYDI ADAY OLMAZDIM"

Erdoğan Tok aday gösterilmeseydi diyen Demirtaş, "İlkadım'da AK Parti'nin adayı Erdoğan Tok gösterildi. Eğer Erdoğan Tok aday olmasıyla ben karşınızda olmayacaktım. Nedeni ise Erdoğan bey, kış gününde 650 işçimizi kapının önüne koydu. Bunlardan bir tanesi de bunalıma girerek intihar etti. Ben Allah'tan korkarım öbür dünyada hesap vereceğim. Mağdurların ve mazlumların yanındayım, sizde bizim yanımızda olun buna dur diyelim. Güçlü olanlar değil, haklı olanların haklı olduğu bir ülke kuralım. Hep birlikte hep beraber huzur, birlik, kardeşlik içinde yaşayalım. Şunu gördümki biz geri durursak bizim gibi insanlar mücadele etmezse. Ülkenin gidişatında sıkıntılar olacak. Ben buradan doğacak güneşin ülkemizi saracağını düşünüyorum" şeklinde ifade etti.

Demirtaş son olarak Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü Alkışlayamam" şiirini okuyarak sözlerini tamamladı;

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; 
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. 
Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! ...
-Boğamazsın ki! 
-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam; 
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale; 
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale! 
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? 
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! 
Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! 
Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! 
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:13
Yatsı 18:40