Hilas Otel

Çelik İnşaat

Narkotik Eğitim TIR'ı Samsun'da

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Hedef Olma, Hedefsiz Kalma' projesi kapsamında vatandaşları narkotik suçlar ve madde ile mücadele konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan "Narkotik Eğitim TIR'ı Samsun'a geldi

banner1311

Samsun'da 'Hedef Olma, Hedefsiz Kalma' projesi kapsamında vatandaşları narkotik suçlar ve madde ile mücadele konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan "Narkotik Eğitim TIR'ı Cumhuriyet Meydanı'nda yerini aldı. 


Bugün resmi olarak hizmete açılacak TIR, ilk günden Samsunluların uğrak yeri haline geldi. 'Hedef Olma Hedefsiz Kalma’ projesi kapsamında hazırlanan eğitim TIR'ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonundaki 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkilerinin ayrıntılı görsellerle anlatılıyor. 


TIR'ı ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, TIR'ın 4 gün Samsun'da olacağını ifade etti. Narkotik Eğitim TIR'ı, içerisinde oluşturulan eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek; gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedefleniyor.

Haber: Hakan AKGÜN-Mustafa İNAN

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1310

banner1300