banner1320

Muzaffer Önder kabri başında anıldı

Samsun'un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı, merhum Muzaffer Önder, vefatının 13. yılında Bafra ilçesinin Kolay Mahallesi'nde kabri başında anıldı. 

Muzaffer Önder kabri başında anıldı
banner1314

Samsun'da iki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan merhum Muzaffer Önder'in, Kolay Mahallesi  Mezarlığı'ndaki kabri başında Kuran okutuldu ve dua edildi. 


Anmaya, CHP Başkanı Vahit Perçin, İlkadım CHP İlçe Başkanı Fatih Türker, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Sarı, Muzaffer Önder'in kızı Mürevvet Önder Er, Muzaffer Önder'in akrabaları, CHP’liler ve sevenleri katıldı.


HERKESİN SAYGI GÖSTERDİĞİ BİR SİYASET ADAMIYDI


Muzaffer Önder'in özel kalem müdürü Yılmaz Türkoğlu yaptığı konuşmada, “1961-1977 yılında İller Bankası 6. Bölge Müdürlüğü, 1977-1980 yılları arasında 5. Dönem Samsun Milletvekilliği ve 1989-1999 yılları arasında da Samsun eski Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan yüksek mühendis ve hukukçu merhum Muzaffer Önder abimizi hiç bir zaman unutmadık. Muzaffer Önder sadece CHP'lilerin değil her kesimden, her partiden insanın takdirini almış saygın ve dürüst bir kişiydi. Muzaffer Önder'e kimileri baba diye hitap eder, kimileri ise abi diye seslenirdi çok az kişi Muzaffer bey diye seslenirdi" dedi.


MUZAFFER ÖNDERİN YERİ DOLDURULAMAZ


CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin ise, Muzaffer Önder'in yöneticiliği, belediyeciliğiyle ilgili övgü ile bahsederek “Kendisi örnek alınacak bir kişi, siyasette yeri asla doldurulamayacak bir şahsiyettir" diye konuştu.


BABAM KİMSENİN KALBİNİ KIRMAZDI


Muzaffer Önder'in kızı Mürüvvet Önder Er ise, “Babamın her yıl anılması ve şimdiki siyasilerin örnek bir insandı demeleri beni çok mutlu ediyor. Babam Muzaffer Önder yumuşak huylu, kimsenin kalbini kırmaya çalışmayan işini layıkıyla yapma çabası gösteren bir kişiydi. siyasi hayatı boyunca her kesimden saygı görmüş ender insanlardandı. Buraya gelerek bizlerin acısını paylaşan herkese çok teşekkür ederim" şeklinde ifade etti.

HABER: EMRE ŞAHİNOL

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300