banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Mutluluğun formülü; para - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi mikrofonunu vatandaşlara uzatarak, Samsun halkının neden mutsuz olduğu hakkında görüşlerini aldı.

SAMSUN HABER 12.09.2019, 12:16 12.09.2019, 12:22
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekibinin sorularını yanıtlayan vatandaşlar, mutluluğun formülünün para olduğunu ifade etti.

İşte alınan yanıtlar: 

MUTLULUK BİLİNMİYOR
Fatih SARI: İnsanlar kendilerine zaman ayırmayı unuttukları için mutsuz. Mutlu olmayı bilmiyorlar. Bir bireyin mutlu olması öncelikle gülümsemesi gerekiyor. İnsanlar, kendilerini mutlu etmek için emek vermeleri  gerekiyor ama çevreye  baktığımızda kimsenin ne için mücadele ettiği bilinmiyor.  Bu dünya artık iyi olanların değil, iyi oynayanların dünyası olduğu için, iyi oynayanlar da iyi olanları mutsuz etmeye çalışıyor.  

MUTLU OLMAK ZOR
Alican KAYHAN:  Mutsuzluğun kaynağının geçim sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Hiçkimse çalıştığının karşılığını alamıyor. Sadece Samsun'a özgü değil, ülkenin genel portresinin mutsuz olduğunu düşünüyorum. Mutlu olabilmek için problemi önce kendinde araması gerekiyor. mutlu olmak çok zor, hatta bence mümkün değil.  

GEÇİM SIKINTISI VAR
Sevim ÇIRAK: Mutsuzuz çünkü geçim sıkıntısı çekiyoruz,  maaşımız yetmiyor. Dükkanların önünden sadece geçiyoruz çünkü içine girecek paramız yok. Kiramız bu kadar fazla, faturalarımıza bu kadar zam gelirken nasıl mutlu olabiliriz? Torunlarıma hediye bile alamıyorum.  Pazara gidiyorum, her şeyi tane tane alıyorum çünkü yetiştiremiyorum. 

SAYGI VE SEVGİ OLSUN
Tevfik ÖZKANLI:  Samsun, huzursuz bir şehir çünkü  geçim derdi var. İhtiyaçlar günden güne artıyor ve tüketen toplum oluyoruz. Üretim olmayınca  elimizdekiler azalıyor ve sıkıntı çekmeye başlıyoruz. insanlar da bu yüzden bunalmaya başlıyor. Huzur, sevgi ve saygı olduğu sürece mutsuzluğun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

ÜLKENİN TÜMÜ MUTSUZ 
Şaziment YÜKSEK: Sadece Samsun olarak değil, tüm ülke genelinde mutsuzuz. İş bulma derdi, geçim sıkıntısı var. Bu durumların mutsuz olmak için bir etken olduğunu düşünüyorum.  çünkü mutsuzluk en çok geçim sıkıntısından kaynaklanıyor. Mutlu olabilmemiz için karşımızdakilerin önce güler yüzlü ve saygılı olması gerekiyor ki bizde aynı şekilde karşılık verelim.

İŞSİZLİK ÇOK ORANI ÇOK YÜKSEK
Rahim YÜKSEK: Samsun'da fabrika yok, üretim yok. Gençleri iş bulamıyor, geçim sıkıntısı çok fazla.  Çocuklarımız iyi eğitim alamıyor. Bu ülkeden daha nasıl mutluluk beklenebilir. Aslında konu çok geniş çünkü tüm ülke bazında ele alınması gereken bir konu. 

SAMSUN HALKI MUTLU
Mehmet TONBAY: Samsun halkının mutlu olduğuna inanıyorum.  Emekli kentinde yaşıyoruz. Belediye ekiplerimiz şehrimiz için güzel çalışmalar yapıyor. Örneğin Çiftlik Caddesi'ni, belediye başkanımız çok güzel düzenledi. İnsanlar mutlu olmak için kendileriyle barışık olsunlar. Mesela spor yaparak, gezerek, aileleriyle vakit geçirerek mutlu olunabilir.  

MUTSUZLUK ARTIYOR
İbrahim EKİZ: Bu devirde geçinmek çok zor. Her şey çok pahalı ve  sürekli zam geliyor . İşsizlik çok fazla ve bu yüzden de insanlar illegal yollara başvuruyor. Mutsuzluk oranı artıyor. Türkiye halkının rahat ve mutlu olabilmesi için geçim sıkıntısı giderilmeli, maaşlar yükselmeli bolluk içerisinde olmalıyız.

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ SAĞLIK 
Oğuzhan ÇAM: Samsun'da halkımızın mutsuz olması, geçim sıkıntısının yüksek olmasından kaynaklanabilir. ekonomik olarak yetersiz kaldığımız için aile içi çatışmalar meydana geliyor ve mutsuz oluyoruz. Ben mutluluğun formülünün en başta sağlık olduğunu düşünüyorum çünkü, insan sağlıklı olduğu zaman mutlu olabilir. 

EKONOMİK BASKI VAR
Serdar KARAKAŞ: Ülkemiz ekonomik baskı altında. Samsun'un da İstanbul'a benzediğini düşünüyorum çünkü, kiralar çok pahalı ve asgari ücret yetmiyor. Devlet büyüklerimiz bize yardım etmeli çünkü çok fazla üniversite mezunumuz var ve onlar için yen iş imkanlarının sağlanmasının gerektiğini düşünüyorum.

Elif DANIŞMAZ - Nihat Can ÇELEBİ

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42