banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Mustafa Demir:Yönetimde söz sahibi olacaklar

banner1357

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Gençlerimizi öteleyen değil, kucaklayan, dinleyen, onları anlayan, katkı veren bir kent yönetimini benimsiyoruz" dedi

SAMSUN HABER 17.03.2019, 10:54 17.03.2019, 13:59
Mustafa Demir:Yönetimde söz sahibi olacaklar
banner1353
banner1375

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir,  "Gençlerle Demokrasi Buluşması’na da gençlerin sorularını cevapladı.

SORULARI CEVAPLADILAR
Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Samsun'da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, program kapsamında Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda "Gençlerle Demokrasi Buluşması" etkinliğine katıldı. Bakan Kasapoğlu, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile birlikte gençlere verilen önemi birlikte anlattı. Konuşmalar uzatılmadan söz gençlere verilerek program boyunca onların soruları tek tek cevaplandırıldı

VERİLEN DEĞERİN GÖSTERGESİ 
Gençlerin en iyi eğitimi alması, kendini yetiştirmesi, sosyal, kültürel, spor alanın da başarılar elde etmesi yönünde her türlü imkanın sağlanacağını belirten Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir,  AK Parti iktidarının gençlere yönelik projeleri, oluşturulan imkanlar, yönetime katılmalarının sağlanması gibi birçok uygulamanın verilen değerin bir göstergesi olduğunu söyledi.

GENÇLER EN ÖNEMLİ ÖNCELİK
Cumhur İttifakı adayı olarak gençlerin birinci öncelikleri arasında olduğunu belirten Demir, "Şu an gençlik, spor merkezleri, sosyal alanlar, eğitim, gelişim merkezleri gibi birçok tesis gençlerimiz için hizmette. Onların bir yandan en iyi eğitimi almalarını sağlamak, bir yandan da spordan, sanattan, sosyal etkinliklerden geri kalmamaları, kendilerini geliştirmeleri için her türlü olanak şuan şehrimizde mevcut.  Üzerine yenilerinin eklenmesi, her bir gencimize ulaşılması, her türlü imkandan faydalanması bizim için vazgeçilmezidir.  Gençlerimizi öteleyen değil, kucaklayan,  dinleyen, onları anlayan, katkı veren bir kent yönetimin tarzını benimsiyoruz. Umut dolu gençlerimiz bizim geleceğimiz, yönetime talip olan, devralacakları bayrağı en üst seviyelere taşıyacak teminatlarımız. Anneler babalar olarak çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Kent yönetimine talip olan biz siyasilerde bu düşünceden farklı olmamız mümkün değil" dedi.

MUTLULUĞA KOŞAN GENÇLER
Dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, gençlerin algısının başka yöne kayması, hayatın içinde kaybolması, iyi bir eğitim almaması, kötü alışkanlıklara yönelmesi gibi birçok tehditle karşı karşıya olduğunu ifade eden Demir, "Biz gençlerimizi seviyor, onların her zaman iyi olmalarını, üzülmemelerini, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemelerini istiyoruz. Gençlerimizin karşısına duvar ören değil, onları anlayan, ilgilenen, yardım eden, hayatlarını kolaylaştıran, mutlu, donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapıyor, yapmaya da devam edeceğiz. Samsun'da onlarca spor tesisi yapıldı, kimler için gençlerimiz, çocuklarımız, halkımız için. Binlerce öğrencimiz,  belediyeler bünyesindeki kurslara, etkinliklere katılıyor birçok başarılar elde ediyor. İki üniversitesi bulunan bir şehiriz. Biz gençlerimizi kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz. Bir gencimizin başına kötü bir şey geldiğinde yüreğimiz yanıyor, içimiz sızlıyor. Hayatın acı yönüne sürüklenen değil, mutluluğa koşan gençler görmek istiyoruz. Özellikle son yıllarda sanal tehdit gençlerimizin başında. Zaman çok değerli bir kavram bir daha geride gelmiyor. Çocuklarımızın sosyal aktiviteler, eğitim çalışmaları ile yaşamlarına değer katmayı amaçlıyoruz. Eğitim hayatlarının ardından üretime, iş hayatına katılmaları noktasında ise kentimizde birçok istihdam projesi ile önlerini açacağız" şeklide konuştu.
 

Yorumlar (0)