banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Mustafa Demir: Samsun nefes alacak

Samsun Canlı Haber TV'ye konuk olan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Hayata geçireceğimiz projelerle Samsun nefes alacak" dedi

SAMSUN HABER 14.03.2019, 09:54 14.03.2019, 10:01

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Canlı Haber TV'ye konuk oldu. Projelerinden bahseden Demir, eski adliye, valilik ve Atatürk Kültür Merkezi binaları hakkında özel açıklamalarda bulundu. Demir, "Hayata geçireceğimiz projelerle Samsun nefes alacak" dedi.

CANLI YAYIN KONUĞU
Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın canlı yayın konuğu oldu.
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek'in sorularını yanıtlayan Mustafa Demir, eski adliye, valilik ve Atatürk Kültür Merkezi binaları hakkında özel açıklamalarda bulundu.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Hayata geçirmeyi planlandıkları projelerin Samsun'a nefes aldıracağını ifade eden Demir, "Şu an yenilerini yaptığımız eski binaları kaldırdığımızda şehir nefes alacak. eski 19 Mayıs Stadyumu'ndan tutup, Gülsan Sanayi Sitesi, Valilik, eski fuar alanı, Atatürk Kültür Merkezi ve eski adliyeyi kaldırdığımızı düşünün. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi'nin olduğu yere 2 kat otopark yapıyoruz. Sadece bu proje bile Büyükşehir Belediye Başkanlığı için insanlarımızın takdirini toplayacak Bu projelerimiz açılışımızda yok. Önümüzdeki dönem bunları da başaracağız" dedi.

GURBETE İNSAN GÖNDERMEYECEĞİZ
Proje üretmeye ve bunları hayata geçirmeye kararlı olduklarını belirten Demir, "Belediyemizin bu konuda çok yetenekli elemanları var. Yapı denetimine tabiyse belediye olarak biz üstleneceğiz. Üretime geçmesini biz ruhsatlandıracağız. Hiçbir ayrım yapmadan tüm mahallelerimizin alt ve üst yapı problemlerini 5 yılda çözüme kavuşturacağız. Bunlar maliyetli şeyler değil. Ayrıca, alt yapı projeleri için hem hükümetimizden hem de uluslararası kaynaklardan fon getirisi sağlayacağız. Bu konuda da çok yetenekli olacağız. 10 milyar liralık bütçenin 5 milyar lirasını yatırıma ayıracağız. Kırsal bölgelerdeki alt yapı çalışmalarına da 3 milyar Lira ayırmayı planlıyoruz. Sadece istihdamda değil, üretimde ve ihracatta da Samsun hatırı sayılır bir yere gelecek. Yakın vadede şu an örnek almaya çalıştığımız birçok ili yakalayacağız. 4-5 yıl sonra da gurbete insan göndermeyeceğiz" diye konuştu.

Haber:Pınar UZUN


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!