banner1223

Mustafa Demir'den proje müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, göreve gelmesi halinde Samsun'a engelli kampüsü yapacaklarının müjdesini verdi

Mustafa Demir'den proje müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi'nde katıldığı toplantıda engellilere fırsat eşitliği muhakkak sağlanması gerektiğini ve hükümetin bu konuda dünya ortalamasının  çok üstünde, her alanda yasalarını çıkardığını ifade eden Demir, engellilere yönelik yapılab uygulama ve çalışmaların ülkede başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

SAMSUN, ÖRNEK
Engelli bir bireyin kentlerde engelsiz bir bireyin düzeyinde hayatını devam ettirmesi konusunda Samsun'un örnek olduğunu ifade eden Mustafa Demir, "Samsun bu konuda önemli bir mesafe katetmiş bir kent. Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi  bunun en önemli örneklerinden bir tanesi. Samsun ve ilçelerinde hem karar mekanizmalarında hem proje üretimlerinde hem de uygulama alanında engelli vatandaşlarımızı sorumluluk almaya ve hizmet üretmek anlamında istifade etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

ENGELİLER İÇİN KAMPÜS 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, göreve gelmesi halinde engelli vatandaşlar için bir müjde verdi. Demir,"  Engelli vatandaşlarımız için bir kampüs planlıyoruz. Buradaki tesisin bir ileri safhası niteliğinde n sosyal, eğitim, sanat, kültür ve birçok alanda engellerin kendini ifadeedebilecekleri bir de bölge anlamında müşterek çalışmalar yapabilecekleri konferans salonları, sergi alanları, iş atölyeleri olan bir projeyi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Dilber BAHADIR-Uğur ATICI 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148