banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Mustafa Demir: 4 milyarlık yatırım hazır

banner1357

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun'a 4 milyar liralık yatırımın hazır olduğunu belirterek, "Muhtemelen 2020-2021 yılına kalmadan OSB'nin tahsisi bitecek. Arkasından 5 bin dönüm bir yer için de üzerinde çalışacağız" dedi.

SAMSUN HABER 23.02.2019, 16:09 23.02.2019, 20:49
banner1353

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, seçim çalışmaları kapsamında Canik İlçesi Devgeriş Mahallesi sakinleriyle buluştu. Samsun'un sanayi alanında büyük bir atılım içerisine gireceğini belirten Demir, "İstihdam noktasında 2-3 yıl içinde çok büyük yol alacağız" diye konuştu.

HALK BULUŞMASI 
Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Gündoğdu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı ile birlikte Devgeriş Mahallesi'ndeki 'Halk Buluşması'na katıldı. Demir, kendisine sevgi gösterisinde bulunan Devgerişlilere teşekkür edip, "Derler ya, bir asalet, vatana millete bağlılık, iyi gözlemleyen, feraset noktasında epey mahir olan bir mahallemizdeyiz, sizlerle beraberiz" dedi.

Devgeriş Merkez Cami yanındaki çay ocağında gerçekleştirilen buluşmada bir konuşma yapan Demir, Samsun'un, Karadeniz Bölgesi'nin kalbi olduğunu belirterek, "4 tane mümbit ova. Yakakent'te ciddi anlamda üretim ve turizm değeri olan bir kent. Havza, geniş arazileri olan bir yer, Ladik’e gidelim, Kavak’a, Ayvacık’a… Hülasa,  Yaradan bizlere nimetleri bahşetmiş. 4 ulaşım arterini en etkin bir şekilde bünyesinde barındıran bir şehir. Havayolu noktasında da ilimiz çok iyi bir konumda. Demir yolunda, kara yolunda Karadeniz’in tüm Anadolu’ya geçişi. Deniz yolu müthiş bir kıyıya sahip" diye konuştu.


OSB PROJESİ VAR
Samsun'un gerek coğrafi gerekse sosyo-kültürel nimetlerini en iyi şekilde kullanmak zorunda olduğunun altını çizen Demir, "Bu durum, topyekün kalkınmayı da beraberinde getirecektir" dedi. İstihdamın sorun olmaktan çıkarılması için yapılacak çalışmaları anlatan Demir, şunları söyledi:
"3 bin 500 dönümlük Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projemiz var. Bu organize sanayi nitelikli, katma değeri yüksek sanayii projesi taleplerine tahsis edilecek. Samsun'un Canik 55 gibi, Sampa gibi yüzlerce ülkeye ihracat yapan, binlerce kişiye istihdam sağlayan şirketleri var. Örneğin Sampa, bin 500 kişi çalışıyor, 120 ülkeye ihracat yapıyor. Yetiştiremiyor, yeni bir yatırım yapması lazım. Bin 500 kişi çalışacak, 250 dönüm yer istiyor. Yeşilyurt'un 400 milyon dolarlık bir projesi var. Seral ev tekstil bekliyor yatırım için. Herkes arsaya sıkışmış. Hesapladık 4 milyar liralık yatırım hazır. Muhtemelen 2020-2021 yılına kalmadan oranın tahsisi bitecek. Arkasından 5 bin dönüm bir yer için de üzerinde çalışacağız.

YATAY KALKINMA MODELİ
Çarşamba OSB imzadan çıktı. Vezirköprü OSB, Terme, Kavak 2. Etap, Havza Bekdiğin OSB. Yatay bir Samsun kalkınmasının gerçekleşeceğini bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Sanayicilik çok titiz çalışmayı, disiplini gerektirir. Üretmekten zevk almayan adam sanayicilik yapamaz. Sanayicilik ile uğraşırken arsa alıyor para veriyor, fabrika, bina yapıyor, makinalar alıyor, çalıştırmazsan onların hiçbiri para değeri etmiyor. Adam onu yapacak, belediye olarak ruhsatta problem çıkaracağım, iki de bir şunu yaptın bunu yaptın ceza keseceğim, o zaman yapmıyor işte. Kendisine yardımcı olan yere doğru kaçıyor. Samsun'da biz sanayicinin başta olmak üzere taş üstüne taş koyanın yanında olacağız."

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:09
Güneş 07:41
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39