banner1365

banner1345

Minik kalpler 'trafik' öğreniyor

banner1357

Gönüllü Trafik Eğitmeni Muhammet Ali Cerrahoğlu başlattığı 'Minik Kalplere Eğitim' projesi hızla büyümeye devam ediyor

SAMSUN HABER 12.01.2019, 16:37
Minik kalpler 'trafik' öğreniyor
banner1353

Samsun'da Gönüllü Trafik Eğitmeni Muhammet Ali Cerrahoğlu başlattığı 'Minik Kalplere Eğitim' projesi kapsamında Vezirköprü'de 1 Terme'de 4 anaokulunda minik öğrencilere trafik eğitimi verdi.

EĞİTİM KÜÇÜK YAŞTA BAŞLAR
Trafik eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmesinin toplumsal bilinci arttıracağına vurgu yapan Cerrahoğlu, trafik ile ilgili bilmeceler, eğlenceli oyunlar ve yarışmalar eşliğinde verdiği eğitimi eğlenceli hale getirdi. Toplam 5 okulda yaşları 4 ile 12 arasında değişen yaklaşık 130 öğrencinin katıldığı eğitimde acil durum araçlarının siren sesleri ve öğrenci servisinde uyulması gereken kuralları anlatan Cerrahoğlu, trafik ışıkları, yaya kaldırımlarında yürüme, karşıdan karşıya geçme ve trafik levhaları ile ilgili de detaylı bilgiler verdi.

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL EĞİTİM
Vezirköprü Özlem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde veridiği eğitim sonrasında açıklama yapan Cerrahoğlu "Bu eğitim diğer okuldaki öğrencilerimize göre daha önemli. Çünkü burada özel öğrenciler var. Özellikle bu öğrencilerimizin durumu trafikte daha önemli ve öncelikli. Onlar için trafiği kolaylaştırmak ve engelleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Sürücü olsun, yaya olsun hiç fark etmiyor, bu özel insanlarımıza hayatı kolaylaştırmak için duyarlı davranılmalı" dedi.

Cerrahoğlu ayrıca, Vezirköprü Özlem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Terme Yeni Mahalle İlkokulu, Defne Anaokulu, Ulviye Kır Ortaokulu, Terme Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.
 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:49
Öğle 12:24
İkindi 15:20
Akşam 17:49
Yatsı 19:09