Minik Evrim, 7 gündür kayıp... En son kardeşi görmüş!

Tokat’ta 7 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Evrim Atış'ı en son henüz konuşamayan 1,5 yaşındaki kardeşi gördü. Anne Dilek Atış, "Küçük kızım konuşabilse her şeyi anlatırdı" dedi

Minik Evrim, 7 gündür kayıp... En son kardeşi görmüş!
banner1314

Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyü yaylasında 10 Temmuz’da kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış’ı arama çalışmaları devam ediyor. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri tarafından Evrim’in köydeki evi ile bir yakınının evinde inceleme yapıldı. Küçük Evrim’e ait bir delil aranan çalışmalarda bir bulguya rastlanmadı. Ankara’dan gelen JAK ekibi de arama çalışmalarına ormanlık alanda devam etti. Tarlalar, çalılıklar, dere yatağı, kullanılmayan yayla evleri arandı. Ekipler en küçük bir detayı gözden kaçırmamak için yoğun çaba gösterdi. Komandolar, JÖH timi ve AFAD ekipleri de çeşitli noktalarda arama çalışmalarına devam etti. 

KONUŞABİLSE....
Anne Dilek Atış, Evrim’i çadırda kardeşi 1,5 yaşındaki Sati’nin yanına bıraktığını ifade ederek, “Görgü tanığı küçük kızım, konuşabilse idi her şeyi öğrenebilirdik. Ama maalesef konuşamıyor, yürüyemiyor. Küçük kızım konuşabilse her şeyi anlatırdı. Son gören o ama konuşamıyor” diye konuştu. 
Kızı Evrim’i kardeşinin yanına bıraktığı çadırdan birisi mi aldı, kendisi mi gitti bu konuda bilgisi olmadığını belirten anne Atış, “Kızım güler yüzlü idi, arkadaşları ile oynamayı çok severdi. Bir yere gitmezdi, yanımdan hiç ayrılmazdı. İnşallah bulunur. Vicdanı olan getirsin yavrumu. Başka bir şey istemiyorum. Tek yavrum dönsün geri. Kayıp çocukların haberlerini gördüğümde çok üzülüyordum. En sonunda benim de başıma geldi. Onları gördükçe ağlıyordum, benim başıma da geldi” ifadelerini kullandı.

KARIŞ KARIŞ ARANIYOR
Komandolar, JÖH timi ve AFAD ekipleri de çeşitli noktalarda arama çalışmalarına devam etti.  

İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312