banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Minik Ata herkese örnek oldu

banner1357

Sinop'ta 6 yaşındaki Ata Bekir Çakır biriktirdiği mavi kapakları Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şubesine gönderdi.

SAMSUN HABER 13.02.2019, 10:38 13.02.2019, 10:40
Minik Ata herkese örnek oldu
banner1353
banner1375

Sinop'un Gerze ilçesinde yaşayan 6 yaşındaki Ata Bekir Çakır, 2 yıldır engelliler için mavi kapak topluyor. Ata Bekir Çakır’ın babası Sezgin Çakır yaptığı açıklamada, "Böyle bir şeyi yapmak oğlumun aklına gelmiş. Ben de ona destek çıkıyorum ve onunla birlikte mavi kapak topluyorum. Bir engelli vatandaşımıza yardımcı olabiliyorsak eğer ne mutlu bize. Ben bunu kendime ve oğluma vazife bildim. Nerede bir mavi kapak görsek alıyoruz.” dedi. 

"TEKERLEKLİ SANDALYE ALINACAK"

Oğullarının kapakları Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şubesine gönderdiğini belirten Çakır, "Samsun’dan gelen telefon üzerine kapakları almak istediler. Biz de kargo yoluyla gönderdik. Kapakları isteyen ise Anadolu Sakatlar Derneğinin Samsun Şube Başkanı Hüseyin Mızraklı oldu. Kapaklar ile tekerlikli sandalye alacaklarını belirttiler. Biz de oğlumla birlikte bu fırsatı kaçırmak istemedik. Kapakları gönderdik. Ayrıca Ata Bekir’in sınıf ve okul arkadaşları da artık kapak toplamaya başladı ve her gün toplayıp Ata’ya getiriyorlar. Ayrıca okulun kantincisi de kapak biriktirip Ata’ya veriyormuş” diye konuştu. 

Anadolu Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hüseyin Mızraklı ise şu ifadelerde bulundu;

"Biz mavi kapak kampanyası dahilinde Samsun genelinde 17 işletme dahilinde ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize mavi kapak biriktirerek tekerlekli sandalye alıyoruz. Bu anlamda katkısı olan hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bize katkı sağlayan Sinop’tan Sezgin kardeşimize ve oğluna çok teşekkür ediyoruz. Toplam 10 kilo kapak gönderdiler bize."

Yorumlar (0)