banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Mimarlık Fakültesine Mimar Sinan Büstü

banner1357

Başarı Üniversitesi bünyesinde bulunan Mimarlık Bölümüne işadamı Ali İhsan Aka tarafından hediye edilen Heykeltıraş Füsun Yalçın'a yaptırılan Mimar Sinan Büstü, Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yunus Bekdemir, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma,öğrenciler ve hocaların da katıldığı bir törenle açıldı.

SAMSUN HABER 01.03.2014, 15:10 01.03.2014, 15:13
Mimarlık Fakültesine Mimar Sinan Büstü
banner1353
banner1375

Mimarlık bölümü öğretim üyelerinin yaklaşık 2 aylık bir hazırlığın ardından açtıkları proje sergisi ve Mimar Sinan Büstü'nün açılış töreninde bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "Samsun uzun yıllar mimarlık fakültelerinden uzak kalmıştı. Şimdi iki tane var ve bu beni çok sevindiriyor. Mesele mekan planlama, kentsel canlanma ise orada mimarların olması gerekir diye düşünüyorum. Kentler bizim kaynaklarımızı yutan derin karanlık kuyular olmaktan çıkarılmalıdır. Mimarlık fakülteleri kentimiz için bu açıdan bir umuttur. Buradaki projeleri ve gençlerin eserlerini gördükçe fakülte günlerim aklıma geldi,çok duygulandım. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yunus Bekdemir ise, " Kendi ürettikleri eserleri sergileyen tüm öğretim görevlisi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Mimarlık bölümümüze ek olarak iç mimarlık bölümünü de yakında faaliyete geçireceğiz. Kendi çizgimizin özgün tarzımızın korunması, gelişmesi açısından son derece önemli gördüğüm mimarlık fakültemizin her geçen gün büyümesi ve şehrimize katkı sağlayacak olması beni gururlandırmaktadır" diye konuştu.

Tören sonrası Rektör Prof.Dr. Bekdemir ve Başkan Burma, sergide emeği geçenlere plaketlerini verirken, projeleri de gezdiler.

Yorumlar (0)