banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Milletvekili Köktaş'dan fındık açıklaması

banner1357

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, yıllardır üreticinin ve çiftçinin yanında olduklarını belirterek, "Fındık çiftçisinin sorunları ve çözüm yolu ile ilgili yapmış olduğum açıklamalarla haksız eleştirilere maruz kaldım. Bugüne kadar elim ayrı, dilim ayrı hiç olmamıştır" dedi

SAMSUN HABER 28.10.2018, 17:07
884
Milletvekili Köktaş'dan fındık açıklaması
banner1353
banner1375

İktidar partisi olarak bugüne kadar fındığa 7,5 milyar lira tutarında destek ödemesi yaptıklarını söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Fındığı içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakmayacağımızı bir kez daha ispat ettik" dedi.

'FINDIK SORUNUNA KALICI TEDBİR'
8 milyon kişiyi ilgilendiren fındıkla ilgili değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirten Köktaş, "Düzenlenen toplantıda fındık ile ilgili bütün sorunlar enine boyuna konuşulmuş olup, fındığın stratejik tarım ürünü olarak önemi, kalıcı tedbirler alınması gerektiğini, sorunlarını nasıl çözebileceğimiz üzerinde çalışma yapılmış, burada hazırlanan rapor ilgilileri tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmiştir. 26 Ekim Cuma günü yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda fındık üreticisine seslenerek müjde veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisimizle, 1 Kasım 2018'den itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlanacağını, bununla birlikte kayıtlı fındık alımlarında da kilo başına 2 lira destekleme ödemesi yapılacağını söylemiştir" dedi. 

'ELİM AYRI, DİLİM AYRI HİÇ OLMADI'
Haksız eleştirilere maruz kaldığını söyleyen Köktaş, "Geçmiş günlerde fındıkla ilgili verilen araştırma önergesi, AK Parti Grubumuzun almış olduğu grup kararı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmemesi ve daha sonra fındık çiftçisinin sorunları ve çözüm yolu ile ilgili yapmış olduğum açıklamalarla haksız eleştirilere maruz kaldım. Bugüne kadar elim ayrı, dilim ayrı hiç olmamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamayla, konunun muhatapları rahatlamış, müjdeli bir haber verildiği, AK Parti iktidarının çiftçinin yanında olduğu tekrar tekrar memnuniyetle ifade etmişlerdir. Verilen bu müjdenin fındık üreticilerine, ihracatçılara ve ürünü kullanan tüm sektörlere hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum." 

İHA
 

Yorumlar (0)
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05