banner1223

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun Canlı Haber TV’de: 'Prangalardan kurtulma zamanı!'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Bu millet titreyip kendine geldi. Batılı devletlerin oyunlarını bozup, Türkiye'nin kendi yazdığı senaryoyu oynamanın vakti geldi!" dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun Canlı Haber TV’de:  'Prangalardan kurtulma zamanı!'

EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt’un sunumuyla ekranlara gelen ‘ve Söz Milletin’ programının konuğu MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin oldu. Tekin, 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu 

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU
24 Haziran’daki seçimin Türkiye için önemine değinen Tekin, “Bu seçimlerden sonra, yeni bir hükümet sistemi devreye girecek. İnsanların hala anlayamadığı ve ya yanlış bilgilendirildiği konular var. Biz de bunları anlatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun başında da Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatmak var. İkinci olarak ise ittifaklardan bahsetmemiz gerekiyor. Cumhur ittifakı, 15 Temmuz'da kendiliğinden oluşmuş, birlik ve beraberliğin bir araya getirdiği bir ruhtur. O yüzden halk, bu ittifakı çok kolay anladı ve bu ittifak büyük oranda kabul gördü" dedi.

20 GÜNDE BİRARAYA GELDİLER
Millet ittifakının henüz halk tarafından anlaşılmadığını dile getiren Tekin, "Diğer ittifak ise son anda bir araya geldi ve son ana kadar ne yapacakları belli değildi. Seçimlere son 20 gün kala bir araya geldiler. Birbirleriyle hiç alakası olmayan siyasi partiler bir araya geldiği için, halkın da kafasında bazı soru işaretleri var.  CHP ile Saadet Partisinin aynı ittifak içinde olduğunu zannedersem çoğu kişi bilmiyor ve partililer de bunu anlatmıyor. Saadet Partisi seçmenleri de, oy verdikçe oylarının CHP'ye gideceğini çok kabul etmiyor ve sahada bununla alakalı bir tepki de var" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE PRANGALARDAN KURTULMALI
Güçlü bir Türkiye için hızlı adımlar atılmasının gerektiğini belirten Tekin, "Bu ülke terörden çok çekti.  Yaklaşık 40 yıldır bu belayla uğraşıyoruz. Neredeyse Şehit girmeyen ev kalmadı bu ülkede. Durum böyleyken, Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ilk soluğu aldığınız yer, PKK'nın siyasi uzantısının eş başkanı olan kişinin cezaevine ziyarette bulunuyorsunuz. Diğer aday çıkar, bu kişinin dışarı çıkarılması gerektiğine dair kampanyalar düzenler.  Diğeri yapılacakları durduracağını söyler. Bu ülkede bunlar ilk defa yaşanıyor. Bu ülkenin artık ayağındaki prangalardan kurtulması gerekiyor. Etrafımızda ciddi anlamda bir duvar oluşturulmaya çalışılıyor. Bu topraklarda 600 yıllık mirasımız var. Türkiye'nin bu bölgede, bölgenin en güçlü devleti, aynı zamanda lider ülke Türkiye olması açısında hızlı adımlar atması gerekiyor" diye konuştu.

Ayrıca Tekin programda şu açıklamalarda bulundu: 

OYUNU BOZMA VAKTİ GELDİ
"Anadolu topraklarında ve bölgemizdeki huzur ve güvenliğin teminatı güçlü bir Türkiye'dir. Bugün Irak'ta, Filistin'de, Suriye'de yaşananlar ortada. Bu millet titreyip kendine döndü. Bu milleti de daha güçlü bir iktidar ve güçlü meclisle, Türkiye'yi yavaşlatan sıkıntılardan kurtulması gerektiğini düşünüyoruz.  Bu ülkede gezi olayları denendi. Mısır gibi, Kuzey Afrika ülkeleri gibi iç savaş çıkartılıp, kardeş kanı akıtılmaya çalışıldı. Batılı devletlerin, Amerika'nın, Almanya'nın Türkiye'deki taşeronları üzerinden oynadıkları oyunları bozup, Türkiye'nin kendi kurduğu oyunları oynamanın vakti geldi"

ERHAN USTA GİBİ BİRKAÇ VEKİL DAHA...
"Biz Samsun'da milletvekili sıralamasını oluştururken, Samsunluların sorunlarını bilmekle beraber, bunları cesurca dile getirebilecek insanların listemizde yer almasına gayret gösterdik. Bu anlamda referansımız da güçlü. Çünkü Karadeniz'in tek milletvekili Samsun'dan. Vezirköprü'de yıllardır yapılamayan Durağan yolunu da mecliste dile getirdi. Bafra'daki sebze halini de. Gülsan Sanayisi’nin ve şoför esnafının yaşadığı sıkıntıyı dile getiren tek milletvekilimiz. Bunun gibi birkaç tane daha milletvekilimiz olursa Samsun'a daha fazla hizmet edebiliriz"

MHP, BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR
"MHP'nin 35 milletvekili ile Türkiye'nin seyrini nasıl değiştirdiğini, yıllardan beri değiştirilemeyen anayasanın, MHP'nin etkisiyle ve sorumluluk alarak değiştirildiğini, Türkiye'nin terörle aslanlar gibi mücadele ettiğini, 15 Temmuz gecesinde uçurumun kenarından nasıl sorumluluk aldığını görüyoruz. Biz bu ülkenin birlik ve beraberliğinin teminatıyız. Milletimiz bizi mecliste daha güçlü kılmalı.  Son olarak ise liderliği ve ilkeli duruşuyla, siyasetteki nezaketiyle Dünyaya örnek olmuş, ismi gibi devlet adamı olan genel başkanımız Devlet Bahçeli 19 Haziran Salı günü saat 16.00’da mitingine tüm Samsunlu vatandaşlarımızı davet ediyorum."

Haber:Caner AKYÜZ
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148