banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

MHP'li Tekin, Samsun Canlı Haber TV'de konuştu

banner1357

Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan’ın Samsun Canlı Haber TV'de sunduğu Güne Bakış Programı'nın konuğu MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin oldu.

SAMSUN HABER 23.10.2018, 17:17 23.10.2018, 17:29
65
MHP'li Tekin, Samsun Canlı Haber TV'de konuştu
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan’ın Samsun Canlı Haber TV'de hafta içi her sabah saat 09.00'da hazırlayıp sunduğu Güne Bakış Programı'nın konuğu olan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin oldu.

HEDEF 10 BELEDİYE 
MHP'nin Samsun'da önemli başarılar elde ettiğini ifade eden Başkan Tekin ,"Partimizin büyük ve önemli ilçeleri kazandığını ve yönettiğini görüyoruz. Geçmişte ilçe profillerine baktığımız zaman MHP Samsun'da iddialı ve güçlü bir parti olduğunu görmek mümkün. Neredeyse birkaç ilçe ve belde dışında yönetmediğimiz yer yok. Asarcık ilçemiz zaten bizim göz bebeğimiz. Dolayısıyla bakıldığında MHP'nin ilçe ve büyükşehir belediyesi yönetimi için iddialı olduğunu ortaya koymak mümkün. Biz 2019 yılında yapılacak seçimlerde Samsun'daki vatandaşlarımızı doğru strateji ve yöntemlerle çalışarak hasret kaldıkları hizmetlerle tanıştırmak istiyoruz. Sonuç olarak ittifak olsun ya da olmasın biz  Samsun'da en az 10 ilçe belediyesini kazanacak şekilde büyükşehire de rakip olup aday adayları ile birlikte çalışmalarımızı yürüteceğiz" diye konuştu.

MHP'NİN TAVRI NETTİR
Son dönemlerde konuşulan af konusunda da değinen Başkan Tekin, "Bakıldığında affa ciddi anlamda ihtiyaç var. Ama bu af meselesi sulandırılıyor. Laf olsun diye atılmış bir fikir değil. Bu ülkenin geçmişinde bir çok defa insanlar bu konudan yaralanmışlardır. Bizim hazırlamış olduğumuz af aslında bir ceza indirimi. Yani ceza hukukunda bir değişikliği öngören bir yasa teklifi. Bu aftan da bu ülkede 160 bin insan faydalanabilecek. Çünkü cezaevlerinde büyük bir doluluk ve yığılma var.  Özellikle genel başkanımızın terör örgütlerinin yapılanması konusunda bir endişesi var. İsyan çıkartılabilir ve bu isyandan kader mahkumları kullanılabilir.  Bunun önüne geçilmesi için kader mahkumu insanların toplum kazandırabileceğini düşünüyoruz. Bu genel bir af değil. Bu aftan teröristler, istismarcılar, tecavüzcüler, kadın katilleri yararlanmayacaktır.  MHP'yi töhmet altında bırakan düşünceler bilgisizliğin ürünüdür. MHP uyuşturucu satıcılarına yönelik af çıkaracakmış gibi töhmet altında bırakmak yanlıştır.MHP'nin bu konuda tavrı nettir.  Gerçekten düşündüğümüzde bunlar dışındaki konularda af bekleyen binlerce insan ve aile yakını var. Bu insanları topluma kazandırmamızı gerekiyor.  Biz de parti olarak  ceza indirimine  gidilmesi konusunda mücadelemiz devam edecek" dedi.

ANDIMIZA SAYGI DUYULMALI
Öğrenci andı ile ilgili tartışmalara da değinin Başkan Taner Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Andımız sözleri ile milyonlarca yetişmiş bir kuşak var. Bu milyonlarca kuşağın bu sözlerle yetişmesinde ne gibi bir sakınca var. Ya da  andımızda bulunan Türküm, doğruyum veya çalışkanım ifadesinden mi rahatsız oluyorlar?.Anlam bütünlüğü ile bakıldığında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Türklük ifadesinden bu kadar rahatsız olunması anlam verilebilecek bir durum değil. Papaz kaçtı olayı ile ilgili yargının vermiş olduğu karara saygı duyanların, bugün aynı bağımsız yargının vermiş olduğu karara da saygı duyması gerekir. Hatta bu durumun sorgulanması bir art niyettir. İnşallah bir ömür boyu, dünya var olduğu sürece  öğrenci okunmaya, gelecek nesillere aktarılmaya devam edilecek inşallah."

Haber: Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05