Hilas Otel

Çelik İnşaat

MHP'Lİ Erhan Usta'dan Samsun'da ilçe turu: 'Yeni sistemi bilmeden karşı çıkıyorlar'

Bafra ve Çarşamba ilçelerinde teşkilatları ziyaret eden MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Yeni sistemde Cumhurbaşkanı attığı her adımın hesabını verecek. Buna nasıl karşı çıkıyorlar, anlamıyorum" dedi

MHP'Lİ Erhan Usta'dan Samsun'da ilçe turu: 'Yeni sistemi bilmeden karşı çıkıyorlar'

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, partisinin Bafra ve Çarşamba ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Usta, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimiyle Türkiye'nin yeni bir sisteme geçiş yaptığını söyleyerek, "Yeni sistemde Cumhurbaşkanı attığı her adımın hesabını verecek. Buna nasıl karşı çıkıyorlar, anlamıyorum" dedi.

'BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI'
Türkiye'nin birlik beraberliğe çok ihtiyacı bulunduğunu dile getiren Usta, bu anlamda Cumhur İttifakı'nın seçimleri kazanmasını çok önemsediklerini belirtti. Bu seçimde iki amaçları bulunduğuna işaret eden Usta, "Birincisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar cumhurbaşkanı seçmekti, başardık. İkincisi Cumhur İttifakı'nın parlamentoda çoğunluğu elde etmesi, aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi'nin parlamentoya güçlü şekilde girmesidir. Bu amacımızı da gerçekleştirmiş bulunuyoruz" diye konuştu.

'CHP'Yİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL'
Erhan Usta, Çarşamba İlçe Başkanlığı’nda yaptığı ziyarette ise şunları söyledi:

“Partimiz 1 Kasım’da Doğu Anadolu’da yüzde 7,18 oy almışken bu oran 24 Haziran’da yüzde 10,22’ye çıktı. Güneydoğu Anadolu’da ise yüzde 3,79 iken yüzde 7,07’ye çıktı. Bu da gösteriyor ki MHP, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da da oy oranlarını arttırdı. Bunun yanı sıra MHP milletvekili olmayan 12 ilde de milletvekili çıkarmıştır.

CHP, Cumhurbaşkanı’nın yaptıklarından ve hesap vermemesinden şikayet ediyor ancak yeni sistemi de seçilmeleri durumunda eskisine çevireceklerini söylüyor. Oysa yeni sistem Cumhurbaşkanı’nın 8 Temmuz tarihinde imza atmasından sonra attığı her adımın hesabını vereceği bir sistem ve siz bundan şikayet ediyorsunuz. Buna nasıl karşı çıkıyorlar anlamak mümkün değil."

Haber:Mehmet Emin COŞKUNDERE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER