banner595

Medical Park Özel Sağlık Yatırımlarında Öncü

Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, “Medical Park son 5 yılda, sağlık alanında yaptığı yatırımlar ile dünyanın en hızlı büyüyen hastaneler gurubudur.” diyor.

Medical Park Özel Sağlık Yatırımlarında Öncü

Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, “Medical Park son 5 yılda, sağlık alanında yaptığı yatırımlar ile dünyanın en hızlı büyüyen hastaneler gurubudur.” diyor.

Mine Şen
Mine Şen
14 Mart 2016 Pazartesi 09:58
Medical Park Özel Sağlık Yatırımlarında Öncü
banner730

Şubat 2009’da açılan Medical Park Samsun Hastanesi’nin 7. yılını doldurduğunu ifade eden Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, “7 yılda hastanemizde çok şey değişti. Her geçen gün büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz, sağlık teknolojisinde de önemli gelişmeler yaşanıyor. Samsun’da ve bölgede olmayan bölümleri, olmayan teknolojiyi Samsun’a getiriyoruz ve getirmek için çalışmalara devam ediyoruz. Yakın zamanda Türkiye deki özel hastaneler içinde ilk ve tek olan Robotik kemoterapi ilaç hazırlama sistemini kurduk. Sistem Türkiye’deki özel hastanelerde bir ilk, bölgede de tek olma özelliğini taşıyor.” dedi.MEDİCAL PARK SADECE SAMSUN VE ÇEVRESİNE HİZMET VERMİYOR

“Herkes için sağlık” sloganı ile çıktıkları yolda bugün her kitleye hitap eder konuma geldiklerini dile getiren Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, “Sadece Samsun ve çevre illerinden gelen hastalara hizmet vermiyoruz, bugün Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen hastalarımız var hatta yabancı ülkelerde gün geçtikçe sayısı artan hastalarımız var. Hastalarımızın yüzde ellisi il dışından hastanemize başvuruyor. Yıllık 300 bin civarında hasta bakıyoruz. 150 bini il dışından gediğini düşünürseniz ve bu hastalardan tedavi süreçleri boyunca Samsun’da kalanları da düşünürsek, Samsun için önemli bir gelir kaynağı olarak ilimize yansıyor.” diye konuştu.

“ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Önemli yatırımlar yaptıklarına dikkat çeken Özcan, “Bu kadar büyük bir coğrafyaya hizmet vermemizin en önemli sebepleri ise kaliteli sağlık hizmeti vermemiz, teknolojiyi yakından takip etmemiz ve iyi bir hekim kadrosuna sahip olmamızdır. Büyümenin içinde sadece bölüm, teknolojik altyapı, hekim kadrosu yer almıyor. Alan olarak da önemli yatırımlar yapıyoruz. Hastanemizin yanında yeni ek bina inşaatımız devam ediyor, kısa bir süre sonra orayı da hizmete açacağız. Hastanemiz şuan 8 ameliyathane, 2 doğumhane, 69 yoğun bakım yatağı olmak üzere toplamda 179 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Yeni hizmet binamız ile 12 ameliyathane, 110 yoğun bakım yatağı toplamda 350 yatak kapasitesine ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.SAMSUN’A YENİ BİR HASTANE GELİYOR

Samsun merkezde yeni bir hastane inşaatının devam ettiğini ifade eden Özcan, “2016 yılı içerisinde yeni hastamemizin inşaatını tamamlayıp hizmete açacağız. Yeni açacağımız hastane Liv Hospital olarak açılacak, gelen misafirlerimiz VIP hastanecilik anlayışı ile tanışacak. Liv Hospital’da 4 ameliyathane, 6 Yoğun Bakım yatağı toplamda 81 yatak ile hizmet vermeyi planlıyoruz.” dedi.

5 YILDA EN HIZLI BÜYÜYEN HASTANELER GRUBU

Medical Park’ın son 5 yılda, sağlık alanında yaptığı yatırımlar ile dünyanın en hızlı büyüyen hastaneler gurubu olduğuna dikkat çeken Özcan, “Türkiye’nin ise en büyük sağlık gurubuyuz. 29 Hastane, 1972 Doktor, 19 bin 698 çalışan ile hizmet vermekteyiz. Çok güçlü bir hekim kadromuz var. Bu sayede gerekli konseylerin, işbirliğinin, multidisipliner yaklaşımın öncüsü oluyoruz. Buraya gelen hastalar tüm sağlık hizmetlerini alabileceği bir sağlık kompleksine giriyor. Buraya gelen hastaların A'dan Z'ye bütün sıkıntılarını çözebilecek hekim kadrosuna ve teknolojik altyapıya sahibiz. Multidisipliner yaklaşımla, çoklu branş ve hekimlerimizle, çok karmaşık hastalıkları kısa süre içerisinde, hastaların aklında soru işareti kalmadan tanılarını koyup, tedavilerini yapmaktayız.” dedi.
Bizi bölgede ayrıcalıklı kılan ünitelerimiz

Bölgenin onaylı tek Aferez Ünitesi

Hücre Dondurma Merkezi
Hipertermi Ünitesi
MBST Ünitesi
IMRT uyumlu Radyo Terapi Cihazı
Pet-CT
Kalp damarlarını ileri teknoloji ile görüntüleyebilen Tomografi Cihazı
18 Kanallı 1,5 Tessa Mr cihazı
Nükleer Tıp Ünitesi
Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi
Son Teknoloji ile donatılmış Tüp Bebek Merkezi
TPN Ünitesi
Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Ünitesi

Hastanemizde yeni açtığımız klinikler;

Çocuk Kardiyoloji Kliniği
Çocuk Endokrinoloji Kliniği
Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi Kliniği
Çocuk Nörolojisi Kliniği
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
Baş ve Boyun Cerrahisi


SAMSUNHABER.TC DERGİSİ / ŞUBAT SAYISI 


Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650