banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Mecliste duygusal vedalar

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'ne son katılışının olduğunu belirtip veda etti. CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek de siyaseti bıraktığını açıkladı

SAMSUN HABER 11.02.2019, 16:42 11.02.2019, 16:52
Mecliste duygusal vedalar

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında toplandı. Mecliste, 41 gündem maddesi oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

ÖZÜR BORCUM VAR
Mecliste gündem dışı söz alan Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, meclis toplantısına son kez katıldığını ifade ederek helallik istedi. Özbalcı, "Bu beş yıl içinde yoğun bir şekilde çalışmalar içerisinde olduk. Bu mecliste bir özür borcum var. O da Mustafa Tüfek ağabeyime. Önce kendisine teşekkür ediyor, sonrasında ise kendisinden özür diliyorum. Sayın Tüfek,  iki yıl önce bu meclisi borçlanmalarla ilgili uyardığında ben de kendisine belediye ekibinin güçlü olduğunu parayı nasıl kullancağını iyi bilir demiştim.  O da bu borçlanmayla işlerin zor yürütüleceğini ve dikkati olunması gerektiğini söylemişti. Bugün ne kadar haklı olduğunu bütün Samsun biliyor. Türkiye'de de önemli ölçüde borçlu olduğumuzu bilmeyen yoktur" dedi.

SİYASETİ BIRAKIYORUM
CHP Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek ise, "Selim başkanın övgü dolu sözleri için teşekkür ediyorum. Ben de 31 Mart'ta siyasi hayatımı bırakıyorum. Bu bir görev değişimidir. Siyaset bir meslek değildir. Bu konuyu şu sözlerle ifade etmek isterim: Siyaset bir otobüstür binmesini bilmeli, son durağa gelmeden de inmesini bilmeli. Sonuç olarak bizler gençlere veya bizden sonraki gelecek arkadaşların önünün açmalıyız. Kimse kendini alternatifsiz olarak görmesin. Bu bir hizmettir. Görev bittikten sonra da kenara çekilmek gerekiyor. Ben de hakkım varsa hakkımı helal ediyorum" diye konuştu.

Meclis Başkanvekili Turan Çakır da helalleşmenin güzel ve onurlu bir davranış olduğunu ifade ederek, bu duruşuı sergileyenlere teşekkür etti.

Dilber BAHADIR,Uğur ATICI

Yorumlar (0)