banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Meclisin gündemi 'Kadına şiddet' - Samsun haberleri

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Atila Tekcan, Türkiye’de son günlerde artan kadına şiddetin çözümüne yönelik, meclis bünyesinde 'Kadının insan hakları ve hak ihlalleriyle çözüm yollarını araştırma komisyonu' kurulmasını talep etti

SAMSUN HABER 09.09.2019, 16:26
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı oturumu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili  Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. 17 gündem, 2 gündem dışı maddenin yer aldığı oturumda, konular görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

ÇÖZÜM YOLU ARANACAK
CHP’li meclis üyesi Atila Tekcan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunduğu teklifte, Türkiye’de son günlerde sıkça yaşanan ve giderek artan kadın cinayetleri, kadına şiddet gibi konuların çözümüne yönelik olarak “Kadının insan hakları ve hak ihlalleriyle çözüm yollarını araştırma komisyonu” oluşturulmasını istedi. CHP’li Tekcan’ın meclise sunduğu gündem dışı madde oy birliği ile gündeme alınarak komisyona havale edildi. 

ZARAR ETTİ, İADE EDİYOR
Öte yandan İlkadım Belediyesi’ne ait ve 5 yıllığına bir şirkete kiralanmış olan çay bahçesinin zarar ettiği gerekçesiyle işletmesinin İlkadım Belediyesi’ne devredilmesine ilişkin teklif de komisyona havale edildi.

Merve İLHAN, Yasin YILDIZ
 

Yorumlar (0)