Lpg Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Eğitimi

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür” eğitimi düzenledi.

Lpg Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Eğitimi
banner1314

Çeşitli konu başlıkları ile düzenlenen, sunumu MMO MİEM Kurs Eğitmeni Makine Mühendisi Hakan Yavuz tarafından yapılan eğitime 7 tekniker katıldı.
Kursla ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ikincil mevzuatı doğrultusunda otogaz istasyonlarının çok tehlikeli iş yerleri sınıfında yer aldığına dikkat çekerek, bu istasyonlarda sorumlu müdürlük görevini üstlenecek mühendisleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Yangın Yönetmeliği ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu mevzuatı gereklerinin yerine getirilmesinden sorumlu olduğunu söyledi. Otogaz istasyonu sahiplerinin sorumlu müdür istihdamına yasak savma anlayışı ile yaklaşmak yerine, yeterli fiziki alt yapı ve çalışma koşullarını oluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının hem yasal mevzuat hem de bilginin paylaşımı açısından yerinde olacağını belirten Er, sektöre yönelik eğitimlerin kesintiye uğramadan devam ettirileceğini sözlerine ekledi.

Kursun sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Yetki Belgesi” verilecek. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300