banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Lozan Caddesi esnafına Deveci'den müjde - Samsun Haber

banner1357

Atakum'da, eski Belediye Başkanı İshak Taşçı döneminde hizmete sunulan 'Cadde AVM' projesinin işlerini bitirme noktasına getirdiğini belirten Lozan Caddesi esnafının çığlığını, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci duydu. Deveci, "Caddeyi hareketlendirecek bir proje üzerinde çalışıyoruz" dedi

SAMSUN HABER 10.11.2019, 09:40 10.11.2019, 09:47
Lozan Caddesi esnafına Deveci'den müjde - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun'un Atakum İlçesi'nde Lozan Caddesi esnafının, eski Başkan İshak Taşçı döneminde hizmete sunulan 'Cadde AVM' projesinin işlerini bitirme noktasına getirdiğine yönelik feryadına, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci yanıt verdi. Deveci,  düzenlemenin hayata geçirildiği mart ayından bu yana, 25 esnafın dükkan kapattığı caddeyi hareketlendirecek bir proje üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirtti.

LOZAN, SANAT CADDESİ OLACAK
Başkan Cemil Deveci Samsun Canlı Haber'e yaptığı açıklamada, bu projenin yanlış olduğunu ve o dönemde Lozan Caddesi esnafının bu projeye itiraz etmesi gerektiğini, esnafları tek tek dolaşarak anlattığını hatırlattı. Ancak o dönemde esnafı ikna edemediğini vurgulayan Deveci, "Ne yazık ki böyle bir gerçekle karşı karşıyayız. Lozan Caddesi ile ilgili bir proje yapmaya çalışıyoruz. Esnaf, Lozan’ın eski haline dönüşmesini istiyor ama bunu yapamam. O bölgeye yaklaşık 6-6 buçuk milyon lira gibi bir kaynak aktarılmış. Caddeyi hareketlendirecek bir proje üzerinde çalışıyoruz. Lozan Parkı’nı ve caddesini tarihine uygun bir şekilde planlıyoruz. Lozan’ı, sanatın ağırlıklı olduğu, heykellerin yaşadığı bir sanat caddesi haline getireceğiz" diye konuştu.

MİMARLAR ODASI DA DEVREDE
Lozan Caddesi'nde zemin katı konut olan binaları iş yerine dönüştürmeye çalışacaklarını dile getiren Cemil Deveci, "Samsun’da sanat denince insanların aklına Lozan Caddesi gelecek. Esnafın rahat edebileceği, konutlarda oturan vatandaşların huzurunun kaçmayacağı bir model olacak. Samsun Mimarlar Odası ve sanat camiasının önemli isimlerinden görüşler alıyorum. Bu projede epey bir ilerleme kaydettik" dedi.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)